To nejlepší z Podkrkonoší

Zvičina

Nejvyšší vrchol Podkrkonoší - 671 m n. m.

přečíst celý článek

Safari Park Dvůr Králové

Afrika v srdci Evropy. Světová jednička v odchovu kriticky ohrožených druhů a jejich navracení zpět do přírody. Největší kolekce afrických zvířat v Evropě.

přečíst celý článek

Dvůr Králové nad Labem

Láká vás africké safari nebo chcete zažít Vánoce kdykoliv v průběhu roku? To i mnohem víc nabízí královské věnné město Dvůr Králové nad Labem. Město obklopené přírodními i historickými skvosty protkané řadou cyklistických a turistických tras.
 

přečíst celý článek

Hořice

Hořice jsou městem pískovcových památek, sladce vonících trubiček a motocyklových závodů. Chcete se poznat víc?

přečíst celý článek

Barokní areál Kuks

Rozlehlý barokní komplex už z dálky působí jako magnet, jemuž se prostě nelze vyhnout. Před 300 lety vznikl jeden ze skvostů barokního umění: přední evropské lázně se zámkem, hospitálem, zahradami a souborem vzácných soch.

přečíst celý článek

Lázně Bělohrad

Vyhledávané lázeňské město, rodiště spisovatele Karla Václava Raise a ideální výchozí bod pro výlety pěšky i na kole.

 

přečíst celý článek

Miletín

Malebné městečko rozkládající se uprostřed údolí, na úpatí hory Zvičiny.  Rodiště Karla Jaromíra Erbena, vyhlášených perníkových modlitbiček a piva z místního minipivovaru.

přečíst celý článek

Pecka

Středověký hrad s rozsáhlým sklepením, mučírnou i černou kuchyní. Ve stejnojmenném poklidném podkrkonošském městečku si přijdou na své sportovci, mlsouni, milovníci originálních piv a všichni, kteří si chtějí jen skvěle odpočinout.

přečíst celý článek

Přehrada Les Království

Kamenné věžičky s červenou stříškou na koruně hráze vystavěné v pseudogotickém stylu připomínají něco krásného, skoro pohádkového. Přehrada patří k nejhezčím a nejnavštěvovanějším v České republice.

přečíst celý článek