To nejlepší z Podkrkonoší

Pecka

Středověký hrad s rozsáhlým sklepením, mučírnou i černou kuchyní. Ve stejnojmenném poklidném podkrkonošském městečku si přijdou na své sportovci, mlsouni, milovníci originálních piv a všichni, kteří si chtějí jen skvěle odpočinout.

Pecka

Pecka není ale jen hrad. Na spoustu zajímavých míst narazíte i ve městečku a blízkém okolí. Ať už je to kostel sv. Bartoloměje, jeden z nejkrásněji vyzdobených kostelů ve východních Čechách, nebo naopak zpustlý kostelík Máří Magdalény na krásné louce mezi lesy nad Stupnou. Od hradu se lesem dá vystoupat na Krkonošskou vyhlídka, místo odkud je vidět do širého okolí. V parném létě přijde znaveným turistům vhod určitě i návštěva peckovského koupaliště a kempu.

Kdo by se nechtěl chladit v průzračné vodě na koupališti má, ještě jednu velmi zajímavou možnost. Vrátit se zpátky na zdejší náměstí a tam navštívit malebnou cukrárnu Zlatá Pecka. Za ochutnání tam stojí úplně vše, od výborné kávy, přes peckovské pivo až po místní zmrzlinu. Tu vám v cukrárně  namíchají přímo před vámi ze zmraženého ovoce a zdravého základu přesně tak, aby se trefila do vaší chuti.
Dorazit na Pecku a užít si jí všemi smysly se rozhodně vyplatí.

Autor: Honza Murdych, kastelán
Foto: Hynek Kalista

www.hradpecka.cz