Připravované akce

1.
prosince

Výstava: Tváře známé i neznámé

Knihovna Slavoj, Dvůr Králové nad Labem
1. 12. 9:40 – 31. 3. 2023 9:40

Prodejní výstava Matyáše Beránka Tváře známé i neznámé se uskuteční od 1. 12. 2022 do 31. 3. 2023 v prostorách knihovny Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem.

Matyáš Beránek

Narodil se v roce 1964 ve Dvoře Králové nad Labem, dětství prožil v Kuksu. Nyní žije v Semilech. Od mládí se zajímá o život a kulturu severoamerických indiánů.

Několik let žil v USA a po návratu do Česka se začal věnovat malování obrazů s indiánskou tematikou, hlavně portrétům. Ke své tvorbě používá hlavně pastelky značky Faber-Castell, různých tvrdostí, dále pak progresa a pastely. Jako předlohu pro kreslení svých obrazů využívá dobové fotografie a také fotografie, které pořídil během svého pobytu v USA.

1. výstavu měl v roce 2015 a od té doby má každý rok několik samostatných výstav

Další informace naleznete na webu www.slavoj.cz.

15.
prosince

Výstava: Cesta je trnitá

Městské muzeum Hořice, Hořice
15. 12. 17:00 – 15. 4. 2023 17:00

Výstava Cesta je trnitá, která bude v Městském muzeu v Hořicích otevřena 15. prosince 2022, propojí tvorbu dvou významných současných umělkyň – malířky Anežky Hoškové a sochařky Anny Hulačové. Zájem o legendární a magické první jmenované se zde setká s rurálním sci-fi druhé.

Další informace naleznete na webu www.muzeum.horice.org.

3.
února

LOSA - kurzy o současném umění nejen pro pedagogy

Městské muzeum Hořice, Hořice
3. 2. 9:30 – 2. 6. 2023 15:00

Městské muzeum Hořice společně s galerií Luxfer v České Skalici zvou na aprobované kurzy pro pedagogy výtvarných předmětů. Kurzy jsou zaměřené na současné umění – jak jej vnímat, jak o něm mluvit, jak jej učit a diskutovat o něm? Kurzy budou postaveny na příkladech ze světového i českého umění od 60. let.

Kurzy LOSA vedené galerií Luxfer v České Skalici otevírají i cykly v Hořicích, budou probíhat v mutlimediálním sále Městského muzea. Kurzy povede Filip Jakš, jinak též kurátor Galerie plastik s 11 letou praxí středoškolského učitele dějin výtvarného umění a výstavnictví, který spolupracoval i se Společností pro kreativitu ve vzdělávání (Crea-edu).

 

Kurzy budou probíhat v následující data: 3. 2. (pátek), 3. 3. (pátek), 5. 4. (škaredá středa), 5. 5. (pátek), 2. 6. (pátek). Obvyklý program 9:30–12 přednáška, 13–15 diskuzní program. Pokud se skupina dohodne na jiných časech v daná data, není problém se přizpůsobit, pokud to bude celé skupině vyhovovat. Pokud zmeškáte jeden kurz, nevadí, poskytneme vám záznam a pak spolu o tématu pobavíme.

 

Kurzy jsou pro registrované účastníky zdarma. V případě zájmu nás můžete kontaktovat přímo na e-mailovou adresu galerieluxfer@gmail.com či na telefonním čísle + 420 606 678 679 (tým LOSA!).

 

Také můžete oslovit osobně Filipa Jakše na mailu jaks@muzeum.horce.org. Veškeré další informace naleznete také na našich webových stránkách www.galerieluxfer.cz/losa/.

Další informace naleznete na webu muzeum.horice.org.

17.
února

Výstava: Hesham Malik "Kuumba"

Stará radnice, Dvůr Králové nad Labem
17. 2. 8:30 – 23. 4. 2023 16:30

Svahilské slovo 'Kuumba' (vyslovováno koo-OOM-bah), znamená, že máme vždy udělat co nejvíce, jak jen můžeme, abychom po sobě zanechali odkaz krásnější a prospěšnější, než jsme ho zdědili po předcích.Celá výstava vychází z tohoto pojetí, které respektuje a uctívá vztahy ke zvířatům a přírodě. Vstupné: dospělí 50 Kč, snížené vstupné 30 Kč

HESHAM MALIK je mezinárodně uznávaný umělec, který se specializuje na současné moderní umění a design. O uměleckou tvorbu se začal zajímat již v dětství. Vystudoval univerzitu ve Waterloo v Kanadě, specializaci na umění a design na Parsons School of Design a na Museum of Modern Art v New York City. Hesham má za sebou více než 100 samostatných výstav a je zkušeným profesionálním umělcem. Zaměřuje se na smyslovou povahu umění a snaží se zobrazit příběhy lidí a života po celém světě.

Další informace naleznete na webu www.muzeumdk.cz.

17.
března

DNY R. A. DVORSKÉHO 2023

Dvůr Králové nad Labem, Dvůr Králové nad Labem
17. 3. 17:05 – 19. 5. 2023 20:05

Ve dnech od 17. března do 19. května 2023 se ve Dvoře Králové nad Labem uskuteční již 28. ročník festivalu swingu, jazzu a blues DNY R. A. DVORSKÉHO.

17. března - Hankův dům - KRÁLOVÉDVORSKÁ SWINGOVÁ TANČÍRNA 

Nejenom velkokapelový swing zazní v průběhu večera, kterým se protančíte... K tanci hraje DJ Mirek Novotný.

24. března - Hankův dům - HLAVNÍ FESTIVALOVÝ VEČER - BIG BAND CHRUDIM

Big Band Chrudim vznikl v roce 1997 a od té doby baví své posluchače skladbami jazzovými, swingovými, ale i latinskoamerickou hudbou, popem a tanečními skladbami. Tato parta mladých, nadšených a šikovných muzikantů pořádá své vlastní koncerty, vystoupení s hvězdnými hosti, ale hraje i plesy. Zpívají Petra Sirůčková, Simona Andrejsová a Richard Köhler, orchestr řídí Martin Profous. 

ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR

OPSO je přední český profesionální orchestr zabývající se autentickou interpretací raného amerického jazzu, blues a taneční hudby 20. let. Díky použití dobových nástrojů, originálních technik hraní a sofistikovaných aranžmá, je tento orchestr považován za jeden ze stylově nejvěrnějších.

Ve foyer vystoupí žáci a soubory ze ZUŠ R. A. Dvorského Dvůr Králové nad Labem, konkrétně Plechband pod vedením Nikoly Šimkové a žáci Simony Hučíkové a Tomáše Valtery.

 

12. dubna - Krčma Starý Pivovar THE CHILKATS (DE)

Nechte se přenést respektovaným kvartetem z Hamburku do roku 1940, kdy se jump blues dostal na vrchol. Kapela představuje velmi originální pohled do minulosti nejen věrným zvukem doby, ale i svou neobvyklou pódiovou show. Po velmi úspěšném loňském turné jsou znovu v Čechách!

 

19. května - Krčma Starý pivovar

JNR ROBINSON BAND (UK/CZ)

Serge Robinson Jr. je londýnský gospelový zpěvák původem z Jamajky. Absolvent South London College v Norwoodu, vyučující na Natural Voice Perfection Institutu. V sezóně 1994/1995 byl jmenován nejlepším gospelovým zpěvákem Británie, prošel muzikálovými divadly na West Endu, zpíval i doporovodné vokály na turné Michaela Boltona. Tuto vokální hvězdu doprovodí tři špičkoví čeští jazzoví muzikanti Jakub Zomer, Matěj Černý a Tomáš Hobzek.

 

 

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

23.
března

Modrotiskání: Textilní dílničky

Expozice textilního tisku, Dvůr Králové nad Labem
23. 3. 2023 13:00

Výtvarné dílny pod vedením pánů Milana Bartoše a Františka Kňourka proběhnou ve čtvrtek 23. 3. 2023 od 13:00 hodin. Můžete si originálně ozdobit vlastní textilie nebo využít připravené kousky. Nově si vyzkoušíte i techniku batikování. Na akci není nutné se předem registrovat. Vstupné: 50 Kč

Další informace naleznete na webu www.muzeumdk.cz.

23.
března

Postcrossing - dobré zprávy z pohlednic propojují svět

Městská knihovna Hořice, Hořice
23. 3. 2023 17:30

Postcrossing je projekt umožňující výměnu pohlednic mezi registrovanými uživateli z celého světa. O tom, jak funguje a co přináší těm, kteří jsou do Postcrossingu zapojeni, budou vyprávět Hana Škvrnová a Dana Tomková.

Další informace naleznete na webu knihovna.horice.org.

23.
března

Beseda se spisovatelkou M. Kornerovou

Spolkový dům, Miletín
23. 3. 2023 18:00

Ve čtvrtek 23. března 2023 od 18:00 hodin se ve Spolkovém domě v Miletíně uskuteční Beseda se spisovatelkou M. Kornerovou.

Další informace naleznete na webu www.miletin.cz.

23.
března

Slam poetry exhibice

Restaurace Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
23. 3. 2023 19:30

Slam je všechno a zároveň nic. Několik básníků, performerů, vystoupí a dokáže diváka rozesmát, dojmout, či rovnou rozplakat. A je na divácích, zda si výstupy budou užívat, či při jediném náznaku tuctovitosti vystupujícího vypískají. A aby toho nebylo málo, diváci rozhodnou, kdo z večera vzejde jako vítěz a kdo jako poražený. Vstupné: Studenti/senioři: 130 Kč, ostatní 170 Kč

Vystoupí:
JURA JURÁŇ (vicemistr ČR 2015, finalista nesčetně mistrovství ČR a hanák z Olomóca)
TUKAN (vicemistr ČR 2017, rychlost vyřčených slov stíhá tématickou hloubku!)
MICHEL (finalista MČR 2019, jedno ze dvou organizačních těles večera)
MEDARD CAPEK (hiphopovým tokem ovoněná rýmná smršť, made in Hranice)

MODERUJE A PŘEDSKAKUJE:
NEJHODNĚJŠÍ MICHAL (dvojnásobný moderátor MČR, dvorský rodák a druhé organizační těleso)

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

24.
března

Dny R. A. Dvorského - hlavní festivalový večer

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
24. 3. 2023 19:00

28. ročník festivalu Dny R. A. Dvorského V rámci programu hlavního festivalového večera vystoupí od 19 hodin skvělý chrudimský big band, který později večer vystřídá věhlasný Originální pražský synkopický orchestr. Před začátkem programu a o přestávce zahrají ve foyer žáci z místní základní umělecké školy.

BIG BAND CHRUDIM

Big Band Chrudim vznikl v roce 1997 a od té doby baví své posluchače skladbami jazzovými, swingovými, ale i latinskoamerickou hudbou, popem a tanečními skladbami. Tato parta mladých, nadšených a šikovných muzikantů pořádá své vlastní koncerty, vystoupení s hvězdnými hosti, ale hraje i plesy. Zpívají Petra Sirůčková, Simona Andrejsová a Richard Köhler, orchestr řídí Martin Profous.

Stolová úprava.

Vstupné: 550 Kč

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

25.
března

Setkání s Anežkou Hoškovou

Městské muzeum Hořice, Hořice
25. 3. 2023 15:00

V hořickém muzeu proběhne setkání, při kterém si budete moci vyzkoušet Anežčinu akvarelovou techniku, poznat proces umělecké tvorby z první ruky i důkladně probrat výstavu Cesta je trnitá. Setkání se uskuteční v sobotu 25. 3. od 15 hodin.

Další informace naleznete na webu muzeum.horice.org.

25.
března

Koncert Creedence Revival Czech&EKG Blues

Hudební klub Top Ten Rock, Dvůr Králové nad Labem
25. 3. 2023 19:00

Při živém vystoupení pětičlenné skupiny Creedence Revival Czech uslyšíte pohodový, melodický country rock. Kapela má v programu výběr těch nejlepších a nestárnoucích hitů této americké hudební legendy. EKG blues je rocková skupina zaměřená právě na oblast bluesrocku.

Další informace naleznete na webu www.dvurkralove.cz/.

27.
března

Posezení s herci - Ivana Chýlková

Spolkový dům, Miletín
27. 3. 2023 18:00

V pondělí 27. března 2023 od 18:00 hodin se ve Spolkovém domě v Miletíně uskuteční Posezení s herci. Tentokrát s Ivanou Chýlkovou.

Další informace naleznete na webu www.miletin.cz.

30.
března

Přednáška: Paralelní světy Josefa Gočára a Pavla Janáka

Expozice textilního tisku, Dvůr Králové nad Labem
30. 3. 2023 17:00

Přednáška Mgr. Venduly Hnídkové, Ph.D. se uskuteční 30. března 2023 od 17:00 hodin v prostorách Expozice textilního tisku (nábřeží Jiřího Wolkera 132, 544 01 Dvůr Králové nad Labem).

Další informace naleznete na webu www.muzeumdk.cz.

1.
dubna

Rohoznický Darmošlap

Rohoznice a okolí, Rohoznice
1. 4. 2023 7:00

13. ročník turistického pochodu Rohoznický Darmošlap se uskuteční v sobotu 1. dubna 2023. Začátek od 7:00 hodin.

Pěší trasy:
8, 14, 20, 39 km, přímolaťka


Cyklotrasy:
36, 52 km


Start:
Od klubovny KČT v Rohoznici (okres Jičín) 
GPS souřadnice startu:
50.3909347N, 15.6999936E
Čas startu:
7:00 - 11:00 hodin (ale i déle)
Čas příchodu do cíle:
do 20:00 (dokud bude co pít)

Další informace naleznete na webu www.darmoslap.cz.

1.
dubna

Ukliďme Bílsko u Hořic

Bílsko u Hořic, Bílsko u Hořic
1. 4. 2023 9:00

V sobotu 1. dubna 2023 se uskuteční akce Ukliďme Bílsko u Hořic. Začátek 9 hodin.

Další informace naleznete na webu www.bilskouhoric.cz.

1.
dubna

Ukliďme Třebovětice

Hasičská zbrojnice, Třebovětice, Třebovětice
1. 4. 2023 9:00

Sbor dobrovolných hasičů v Třebověticích pořádá akci "Ukliďme Česko - ukliďme Třebovětice". Akce proběhne v sobotu 1. dubna 2023 se srazem brigádníků v 9.00 hodin u hasičské zbrojnice v Třebověticích

Další informace naleznete na webu www.cerekvice.cz.

1.
dubna

Otvírání hradu Pecka

Hrad Pecka, Pecka
1. 4. 2023 10:00

Již tradiční slavnostní zahájení turistické sezóny na hradě Pecka se uskuteční v sobotu 1. dubna 2023 od 10:00 hodin. Součástí programu bude příjezd Kryštofa Haranta s družinou, velikonoční jarmark, komentované prohlídky hradu i občerstvení.

Další informace naleznete na webu www.hradpecka.cz.

1.
dubna

Karneval v benátském stylu

Dům kultury Koruna, Hořice
1. 4. 2023 20:00

Hraběnčina družina z.s. zve na druhý ročník karnevalového reje v Hořicích. Vítané jsou masky a převleky všeho druhu, dobrá nálada a chuť tančit a užít si aprílový večer. Moderuje Tomáš Chmel a Michaela Krylová. Hraje reprodukovaná hudba v podání Jirky Lupoměského, muže, který hraje na všech významných mezinárodních tanečních soutěžích v ČR.

Doprovodné akce:
Italské gurmánské speciality v místní restauraci, Italská vína a speciální koktejly na baru, foto-koutek, soutěže, bohatá tombola i program, slosování čísla vstupenky, ocenění tří nejkrásnějších masek,......

Vstupenky od 1. 3. 2023: v knihkupectví Komenského ul. p. Hamáčková, cena s místenkou 300,-Kč.

V případě zájmu o zapůjčení kostýmů či škrabošek kontaktujte: https://www.facebook.com/PujcovnaUHrabenky nebo 603 527 816

Další informace naleznete na webu www.dum-kultury-koruna.cz.

4.
dubna

HLEDÁM ŽENU, NÁSTUP IHNED

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
4. 4. 2023 19:00

Bláznivá komedie, která se strhne kolem jedné malé ale nutné lži.

Jim, který žije nesezdán se svou milenkou, pozve na návštěvu šéfa s chotí. Šéf je ovšem členem Ligy pro morálku a nesnáší, když jsou jeho podřízení ve svazku "na psí knížku". Jim si tedy musí opatřit "manželku" na jeden večer. Jeho milenka to odmítá... Do hry tedy vstupuje pitoreskní uklízečka, Jimova snaživá asistentka a vír nedorozumění je roztočen...

Režie: Jana Kališová

Hrají: Marek Adamczyk, Marta Dancingerová, Nela Boudová, Henrieta Hornáčková / Dominika Býmová, Josef Carda / Karel Vlček, Vlasta Žehrová 

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

5.
dubna

Koncert skupiny Kantoři

Dům kultury Koruna, Hořice
5. 4. 2023 19:00

Dne 5.4.2023 v 19.00 vystoupí v sále hořické radnice populární hradecká folková skupina Kantoři. Vstupenky v prodeji od 13.3. v pokladně DK Koruna, cena vstupenky 180,- Kč.

Skupina, od jejíhož založení letos uplyne neuvěřitelných 53 let vydala za dobu své existence 15 alb a svojí hudbou
přináší potěšení již několika generacím svých posluchačů. 

Další informace naleznete na webu www.dum-kultury-koruna.cz.

6.
dubna

Zelené Velikonoce na Štěrbově vile

Štěrbova vila, Přehrada Les Království
6. 4. 11:00 – 10. 4. 2023 17:00

Velikonoční oslavy pro děti a dospělé se konají za každého počasí ve vyhřívané stodole a v zahradě Štěrbovky! Přijďte ochutnat mimo jiné i speciál zelené pivo a velikonoční prosecco, dobroty z grilů a udíren při oslavách Zeleného čtvrtka, Velkého pátku a Bílé soboty na ŠTĚRBOVKU! Otevřeno bude i po celou neděli a na Velikonoční pondělí!

Zažijete jarní víkendovou atmosféru na Štěrbově vile prima pět dnů prodlouženého Velikonočního víkendu. Přijďte s rodinou, vemte své známé a přátelé, zkrátka přijďte si užít oslavu Velikonoc do jarní zahrady Štěrbovy vily u Přehrady Les Království. 

Další informace naleznete na webu prehrada-les-kralovstvi.cz/sterbova-vila/.

7.
dubna

Velikonoční zábava

Kulturní sál restaurace v Rohoznici, Rohoznice
7. 4. 2023 20:00

Velikonoční zábava se uskuteční 7. 4. 2023 od 20:00 hodin v Rohoznici.

Další informace naleznete na webu www.rohoznice.eu.

8.
dubna

Velikonoční výstava železničních modelů

Gymnázium a SOŠ, jídelna Trefa, Hořice
8. 4. 9:00 – 9. 4. 2023 17:00

Akce bude probíhat o víkendu 8.-9.4.2023 v prostorách jídelny Trefa a v suterénu Gymnázia a SOŠ Hořice v Husově ul. V případě větších skupin doporučujeme objednání.

Další informace naleznete na webu www.horice.org.

12.
dubna

THE CHILKATS (DE)

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
12. 4. 2023 19:00

JUMP BLUES & SWING Z HAMBURKU vystoupí v rámci 28. ročníku festivalu Dny R.A. Dvorského v Hankově domě. Koncert se uskuteční 12. dubna 2023 od 19:00 hodin.

Nechte se přenést respektovaným kvartetem z Hamburku do roku 1940, kdy se jump blues dostal na vrchol. Kapela představuje velmi originální pohled do minulosti nejen věrným zvukem doby, ale i svou neobvyklou pódiovou show. Po velmi úspěšném loňském turné jsou znovu v Čechách!

Obsazení:
Hendrik Frommhold - kytara, zpěv
Gianni Pace - basa
Jol - harmonika
Boris Borisov - bicí

Vstupenky bude možné zakoupit přímo v Krčmě, kde si můžete rovnou zarezervovat i místa u stolu.

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

15.
dubna

POCHOD SE SKŘÍTKEM ZA KLOKANEM

Denní stacionář Klokan, Janderova 436, Hořice
15. 4. 2023 8:00

Turistický pochod "Se skřítkem za Klokanem" se uskuteční v sobotu 15. dubna 2023. Akci pořádá Denní stacionář Klokan o.p.s a Turisťáček Hořice.

Registrace účastníků: 8:00 – 12:00

Místo startu a cíle: Denní stacionář Klokan, Janderova 436, 508 01 Hořice (vstup z ulice Štítného)

Účastníci: pěší, cyklisté

Trasy pěší: 7Km, 15Km, 25Km (dle map)

Trasa cyklo: volná se s točným bodem Raisova chata na vrcholu Zvičina

Startovné: 50 Kč dospělí, 30 Kč děti, osoby se zdravotním znevýhodněním
Pravidla pochodu:

Trasa 7Km: možno absolvovat pěšky i na kole; po trase budou umístěny stanoviště s doprovodným programem pro děti; každý účastník dostane startovní mapu s vyznačenou trasou a vyhrazeným místem pro razítko na kontrolním stanovišti; pro získání účastnického listu v cíli je rozhodující razítko umístěné v restauraci Staročeská hospoda na Dachovech. Na stanovištích mohou děti získat drobné ceny od pořadatelů akce.

Trasa 15 Km: Trasa učena pro pěší; každý účastník dostane startovní mapu s vyznačenou trasou a vyhrazeným místem pro razítko na kontrolním stanovišti; pro získání účastnického listu v cíli je rozhodující razítko umístěné v restauraci Staročeská restaurace na Dachovech a na rozhledně KČT na Chlumu.

Trasa 25 Km: Trasa určena pro pěší; každý účastník dostane startovní mapu s vyznačenou trasou a vyhrazeným místem pro razítko na kontrolním stanovišti; pro získání účastnického listu v cíli je rozhodující razítko umístěné v restauraci Staročeská restaurace Dachovech, v restauraci U Fátorů v Červené Třemešné a na rozhledně KČT na Chlumu.

Cyklotrasa: Trasa není pevně určena pro získání účastnického listu je nutné získat kontrolní razítko umístěné ve Staročeské hospodě na Dachovech, na Raisově chatě na vrcholu Zvičina, v restauraci U Fátorů v Červené Třemešné a na rozhledně KČT na Chlumu. Pořadí razítek na kontrolních stanovištích není rozhodující.

Pořadatel zajistí:umístění razítek na kontrolní stanovištích, na startu každý účastník obdrží odznak s motivem pochodu, drobné ceny na dětské trase, účastnický list připravený v cíli, táborák v cíli s možností opečení buřtů

Časový harmonogram akce:
• začátek pochodu 8:00 – 12:00 hod.,
• vyhrazený čas na absolvování části dětské trasy – Denní stacionář Klokan --> Staročeská restaurace Dachova do 15.hod. Druhá polovina dětské trasy Staročeská restaurace Dachova --> Denní stacionář Klokan bude uzavřena v 17:00hod.
• konec pochodu v 18:00 hod

Další informace naleznete na webu www.horice.org.

16.
dubna

JEŽIBABY A ŽENICHOVÉ

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
16. 4. 2023 15:00

Divadlo MALÉhRY Brno zahraje v neděli 16. dubna 2023 od 15:00 hodin pohádku o tom, jak je těžké si vyčarovat ženicha. Od 14:30 výtvarná dílna pro děti.

Hrají:
Daniela Zbytovská
Barbora Seidlová
Nikola Zbytovská

Uvádí divadlo MALÉhRY Brno

Od 14:30 výtvarná dílna pro děti.

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

20.
dubna

Královédvorský chrámový sbor a jeho host

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
20. 4. 2023 19:00

481. koncert KPH se uskuteční 20. dubna 2023 od 19:00 hodin v Hankově domě.

Během večera zazní skladby J. S. Bacha, W. A. Mozarta, J. Haydna, A. Dvořáka ad.

Koncert se koná v Husově sboru Církve československé husitské na adrese Legionářská 1311, Dvůr Králové nad Labem. Vstupenky zakoupíte v divadelním předprodeji nebo na místě v den konání koncertu. Předplatitelé i zde uplatní svou abonentní vstupenku.

Hostem sboru na tomto koncertě bude sólista Slovenského národního divadla v Bratislavě Gustáv Beláček, který již vystoupil na prestižních pódiích v Paříži, Londýně, Ženevě, Bruselu, ale i v USA, Japonsku, Argentině, Izraeli a dalších zemích světa.

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

26.
dubna

Jiří Krampol „V PLNÉ SÍLE – 85“

Základní škola K.V. Raise, Lázně Bělohrad
26. 4. 2023 19:00

Městské kulturní středisko zve na komponovaný pořad a vypravěčský koncert mistra slova Jiřího Krampola.

Veselé historky, vyprávění o životě, vzpomínání na spolupráci se skvělými kolegy jako byli Vladimír Menšík, Miloslav Šimek, Uršula Kluková a další.
To všechno propojují živě zpívané písničky v podání Šimona Pečenky, které si do programu vybral sám Jiří Krampol.

Vstupné 150,- Kč.

Další informace naleznete na webu www.lazne-belohrad.cz/.

26.
dubna

PETR HAPKA A JEHO POTMĚŠILÍ HOSTÉ

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
26. 4. 2023 19:00

Koncert mapuje hudební tvorbu Petra Hapky. Připomene nejen ranou písňovou tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale také jeho spolupráci s největším tvůrčím partnerem Michalem Horáčkem. Během večera zazní i filmové melodie.

Ke spolupráci jsou přizvané osobnosti, které Hapkovy písně interpretovaly v jeho posledním velkém projektu Kudykam.

V alternacích vystoupí Hana Holišová, Ondřej Ruml, Jan Maxián, Jan Sklenář, Lenka Nová, Petra Hřebíčková, Xavier Baumaxa, Jana Lota a další.

Zpěváky doprovodí orchestr sólistů v nastudování Petra Maláska.

Délka pořadu: 120 minut bez přestávky 

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

29.
dubna

O Žižkův štít

Start u Sokolovny, Hořice
29. 4. 2023 7:00

49. ročník oblíbeného turistického pochodu pěšky i na kole.

29.
dubna

Stavění máje

Parkoviště u nákupního střediska, Ostroměř
29. 4. 2023 14:00

Obec Ostroměř zve na Stavění máje, které se uskuteční v sobotu 29. dubna 2023 od 14:00 hodin na parkovišti u nákupního střediska. Občerstvení a doprovodný program zajištěn.

Další informace naleznete na webu www.ostromer.cz.

6.
května

Otevírání turistické sezóny v Podkrkonoší a Festival Regionálních produktů

Štěrbova vila, Bílá Třemešná
6. 5. 2023 11:00

Tradiční akce netradičně na ŠTĚRBOVCE! V sobotu 6. května 2023 se uskuteční další ročník tradiční jarní akce Zahájení turistické sezóny v Podkrkonoší společně s Festivalem regionálních produktů, a to netradičně na přehradě Les Království ve Štěrbově vile. Po celý den bude součástí akce bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, hudební vystoupení, jarmark regionálních producentů a občerstvení. Ochutnat bude možné tradiční regionální pokrmy a zažít skvělou atmosféru na Štěrbovce! Sledujte nás i nadále a brzy se dozvíte další informace!

Další informace naleznete na webu www.podkrkonosi.eu.

10.
června

Dětský den SDH Třebovětice

Hasičská zbrojnice Třebovětice, Třebovětice
10. 6. 2023 15:00

Sbor dobrovolných hasičů Třebovětice zve na DĚTSKÝ DEN s hasiči, který se uskuteční v sobotu 10. 6. 2023 od 15:00 hodin.

Další informace naleznete na webu www.cerekvice.cz.

15.
června

Festival Cultural Reggae Vibez

Lom U sv. Josefa, Hořice
15. 6. 13:10 – 17. 6. 2023 8:20

Sedmnáctý ročník festivalu Cultural Reggae Vibez proběhne ve dnech od 15. do 17. června 2023 v lomu U sv. Josefa v Hořicích.

Další informace naleznete na webu www.culturalreggaevibez.cz.

20.
července

The Legends Rock Fest

Areál zahrada, Hořice
20. 7. 13:00 – 22. 7. 2023 8:15

11. ročník tradičního rockového festivalu v se uskuteční od 20. do 22. července 2023 v Areálu zahrada v Libonicích.

Další informace naleznete na webu thelegendsrockfest.cz/.