Připravované akce

13.
března

DNY R. A. DVORSKÉHO 2024

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
13. 3. 18:55 – 30. 5. 2024 18:55

Od března do května 2024 se ve Dvoře Králové nad Labem opět uskuteční 29. ročník festivalu swingu, jazzu a blues DNY R.A. DVORSKÉHO. Hlavní festivalový večer proběhne ve středu13. března v sálu Hankova domu. Vystoupí kapely MYBAND! a SWING MELODY. Ve foyer vystoupí žáci a soubory ze ZUŠ R. A. Dvorského Dvůr Králové nad Labem.

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz/dny-r-a-dvorskeho.

25.
dubna

Výstava: To, co zbylo

Galerie plastik Hořice, Hořice
25. 4. 17:00 – 17. 7. 2024 17:00

Vernisáž výstavy se uskuteční 25. 4. v 17.00. Součástí vernisáže bude tvorba živého sousoší s Karlem Kuncem a Martinem Zetem.

 140. výročí založení hořické Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické. Výstava, kterou připravila kurátorka, historička umění a pedagožka Iva Mladičová, představí nejen současnou tvorbu pětice absolventek a absolventů školy Kryštofa Kaplana, Markéty Korečkové, Štěpána Málka, Lenky Melkusové a Petra Stibrala, ale také jejich školní práce a dokumenty jejich pobytu na škole. Výstava tak nastíní atmosféru školy i její roli v dalším uměleckém životě vystavujících.

 

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 25. dubna od 17 hodin a její součástí bude také tvorba živého obrazu s bývalým studentem školy Karlem Kuncem a bývalým pedagogem Martinem Zetem s hudebním doprovodem spolku Vesna. Komentované prohlídky výstavy jsou naplánovány na 6. a 30. června, výstava pak bude k vidění do 17. července.

Další informace naleznete na webu www.galerie.horice.org/.

14.
května

Výstava obrazů: 130 LET ŽIVOTA

Zámecká oranžérie, Lázně Bělohrad
14. 5. 17:00 – 21. 7. 2024 17:00

V úterý 14. květena proběhne v zámecké oranžérii vernisáž výstavy obrazů 130 let Života, začátek v 17:00 hodin. Výstava potrvá do 21. července.

Výstava je věnována malíři Josefu Životu k výročí 130 let od jeho narození. V jeho obrazech naleznete známá místa zdejší krajiny, kterou tolik miloval.

Další informace naleznete na webu https://www.lazne-belohrad.cz/.

16.
května

Muzeum Czech road racing – sezóna 2024

Museum Czech Road Racing, Hořice
16. 5. 10:00 – 15. 9. 2024 17:00

Do letošní 7. výstavní sezóny vstupuje hořické motocyklové muzeum tradičně s mnoha změnami. Téma letošní výstavy je „Historie hořických závodů, aneb od Vitvara po Červeného“. Sezóna bude zahájena ve čtvrtek 16. května a bude ukončena v neděli 15 září.

 Historie hořického „závodění“ od prvopočátků až po současnost je trvalou součástí naší expozice, nově bude důraz kladen na některé jezdecké osobnosti, které zanechali výraznou stopu ve výsledkových listinách zdejších závodů. Velkou samostatnou expozici bude mít Antonín Vitvar, největší jezdecká osobnost předválečného, ale i prvního poválečného období. K vidění budou jeho motocykly, množství fotografií i další věcné předměty. 


V letošním roce si připomeneme 120. výročí jeho narození. Svůj výstavní prostor budou mít i úspěšní hořičtí jezdci Marek Červený, Oldřich Podlipný a Marek Zima. Z větší části byla zachována expozice věnovaná Františku Šťastnému a také Královédvorskému závodu nesoucího jeho jméno. Motocykly tohoto našeho nejlepšího jezdce historie jsou ozdobou celé expozice.  Nově je instalována expozice jezdce Kamila Holána

a také rodiny závodníků a konstruktérů Kamenických.


Své pevné místo má v našem muzeu expozice věnovaná Gustavu Havlovi, Františku Mrázkovi a Zbyňku Havrdovi. V muzeu je k vidění na pět desítek strojů od motocyklů Laurin a Klement až po současné stroje kategorie superbike. Množství kombinéz, přileb a dalšího jezdeckého vybavení dokreslují image našeho muzea.


Letošní sezóna bude zahájena ve čtvrtek 16. května a bude ukončena v neděli 15 září. V květnu, v červnu a v září bude otevřeno ve dnech pátek – neděle, v letních měsících červenec a srpen bude ještě navíc otevřeno ve čtvrtek. Otevírací doba je tradičně od 10,00 hodin do 17,00 hodin bez polední přestávky. Neinflační vstupné zůstává ve výši 50,- korun dospělí a 30,- korun mládež a senioři. Mládež do 12 let má vstup volný. 


Návštěvníci na motocyklech mohou parkovat přímo v areálu muzea v hořickém zámku. 

Skupiny, které by chtěly navštívit muzeum mimo otevírací dobu, se mohou obrátit na mailovou adresu: jaroslav.kotrbacek@gmail.com

Další informace naleznete na webu www.museumcrr.cz.

28.
května

Film Tancuj Matyldo spojený s besedou o problematice Alzheimerovy nemoci

Kino Svět, Dvůr Králové nad Labem
28. 5. 2024 16:30

Po skončení projekce následuje beseda se scenáristkou Natašou Slavíkovou a hosty.

V příběhu inspirovaném skutečnou událostí žije uzavřený Karel (Karel Roden) ve světě řádu a striktních pravidel, ve kterém nezbývá mnoho místa pro empatii. Svou extrovertní a bohémskou matku Matyldu (Regina Rázlová), bývalou barovou zpěvačku, navštěvuje víceméně z povinnosti. Matylda přijde nečekaně o byt a Karlovi nezbyde než ji vzít k sobě. Jejich soužití je ale pro něj katastrofou. Zvlášť když vyjde najevo, že u Matyldy propuká Alzheimerova choroba. Jako možné řešení se nabízí, že o svéráznou babičku bude pečovat Karlův syn Pavel (Antonio Šoposki), nezodpovědný floutek pohrdající otcovou profesí exekutora. Společná domácnost tří rozdílných temperamentů různých generací přináší řadu humorných momentů, s postupujícími příznaky nemoci spíš tragikomických. Na první pohled bezvýchodná situace převrátí rodině život vzhůru nohama, ale tím, že to nevzdají, udělají něco důležitého nejen pro Matyldu, ale i sami pro sebe.

Další informace naleznete na webu www.kino-svet.cz.

29.
května

Hypnotizér

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
29. 5. 2024 19:00

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení Hypnotizér! Prožijete hluboké uvolnění svého těla i mysli. Již s příchodem hypnotizéra Jakuba Kroulíka na jeviště mohou citlivější návštěvníci představení začít pociťovat změny ve vnímání. Jakmile hypnotizér začne přenášet svou vůli na všechny návštěvníky v sále, jeho vliv začnou pociťovat všichni. I ti méně citliví, kteří si hypnózu chtějí prožít. Osoby na jevišti na povel hypnotizéra usínají, klepou se zimou, zapomenou své jméno… Návštěvníci představení se při tom všem navíc i výborně baví.

Kdo je hypnotizér Jakub Kroulík?

Hypnotizér Jakub Kroulík je prvotřídním expertem na hypnózu. Jako nejlepší hypnotizér v oboru je zván coby konzultant k projektům zkoumajícím hranici mezi vědou a magií. Těmi jsou například Experiment Náhoda či Investigátoři.

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

30.
května

Noty pro Afriku

Hrad Pecka, Pecka
30. 5. 2024 17:00

Koncert peckovských sborečků Zvoneček a Sedmihlásek na hradě Pecka. Výtěžek z koncertu pomůže škole v africkém Zanzibaru. Před koncertem bude ke shlédnutí výstava fotografií z Afriky.

Další informace naleznete na webu www.hradpecka.cz.

30.
května

The Cinelli Brothers

Starý pivovar, Dvůr Králové nad Labem
30. 5. 2024 19:00

29. ročník festivalu R. A. Dvorského The Cinelli Brothers je projekt zrozený ze společné vášně pro americké elektrické blues z Chicaga a Texasu 60. a 70. let. Bratři Cinelliové – Marco (kytarista a zpěvák) a Alessandro (bubeník) se rozhodli vytvořit eruptivní tým představující originální repertoár ve stylu legendárních Chess Records (bluesový label) a detroitského Motownu (zaměřeného především na černošské interprety.Bluesový svazek bratrů brzy posílil Enzo Strano na baskytaru a Tom Julian-Jones na harmoniku a kytaru a tak vznikli The Cinelli Brothers. Jejich debutové album Babe Please Set Your Alarm vyšlo v roce 2018. Album vystoupalo postupně na druhou pozici v žebříčku IBBA (Independent Blues Broadcasters 'Association). Kapela je vítězem UK Blues Challenge 2022 a na International Blues Challenge 2023 v Memphisu byli druzí! Cinelli Brothers prostě představují novou generaci hudebníků, vášnivě sdílejících lásku k blues, soulu, R&B a autentickému hraní, díky němuž se blues stalo základním kamenem světové hudební historie. Vstupné 300 Kč

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

31.
května

TS Attitude: Dance Show

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
31. 5. 2024 8:30

Připravte se na explozi energie a vášně, která vám jistě vezme dech. Představí se kolem 150 úžasných tanečníků ve věku od 3 let až po dospělé. Vstupné: 70 Kč děti, 150 Kč dospělí. V čase od 8:30 hodin, od 10:30 hodin, od 17:00 hodin, od 19:00 hodin.

Další informace naleznete na webu www.hankuv-dum.cz.

1.
června

Dětský den 2024

Koupaliště a kemp Pecka, Pecka
1. 6. 2024 9:00

IV. ročník Dětského dne v areálu Koupaliště a kempu Pecka. Těšit se můžete na Štístka a Poupěnku, Míšu Růžičkovou a v neposlední řadě kouzelníka Pana Kravatu!

Předprodej vstupenek v síti ticketstream.cz:

https://www.ticketstream.cz/akce/detsky-den-v-kempu-pecka-173031?fbclid=IwAR3_GRGloKRcPstJgkURVmrMAZvNX98ba42X-DOjAEScyIIZV_uHUR6lh9Q 

Další informace naleznete na webu www.kemppecka.cz.

1.
června

Dětský den: Putování staletími

areál ZŠ K. J. Erbena, Miletín
1. 6. 2024 14:00

V sobotu 1. června se uskuteční Dětský den s putován staletími. Začátek ve 14:00 hodin v areálu základní školy K. J. Erbena.

Další informace naleznete na webu www.miletin.cz.

1.
června

Hasičský Votvírák

Zámecký park, Lázně Bělohrad
1. 6. 2024 15:00

V sobotu 1. června 2024 se v zámeckém parku v Lázních Bělohradě uskuteční HASIČSKÝ VOTVÍRÁK. Těšit se můžete na ukázky techniky a program. Po celou dobu akce hraje DJ Jirka. Začátek v 15:00 hodin.

Další informace naleznete na webu www.lazne-belohrad.cz/.

1.
června

Divadelní představení: Vinnetou

Hrad Pecka, Pecka
1. 6. 2024 19:20

Bláznivou divadelní komedii Petra Kolečka na nádvoří hradu Pecka sehraje Divadelní soubor Tyl Slaná v sobotu 1. června 2024 od 19:21 hodin.

Další informace naleznete na webu www.hradpecka.cz.

5.
června

Běh okolo Kazabrudu

Pecka a okolí, Pecka
5. 6. 2024 15:00

1. ročník. Hlavní trať měří 6,4 km. Závod je součástí běžeckého seriálu Peckovský hattrick. Pořádají: OK Reco Sport Pecka, TJ Harant Pecka.

Další informace naleznete na webu www.mestys-pecka.cz .

6.
června

Medobraní 2024

Fričovo muzeum, Lázně Bělohrad
6. 6. 9:00 – 7. 6. 2024 16:00

I letos ve spolupráci s místním svazem včelařů bude připřavena tradiční akce Medobraní. Vstupte do fascinujícího světa medu a včel, 6. a 7. června 2024.

Další informace naleznete na webu www.lazne-belohrad.cz.

7.
června

Malá loutková inventura v Kuksu

Galerie loutek Jiřího Nachlingera, Kuks 51, Kuks
7. 6. 10:00 – 9. 6. 2024 15:00

Letošní 3. ročník Malé loutkové inventury v Kuksu proběhne v termínu 7. až 9. června 2024.

Malá loutková inventura je festival nového loutkového divadla, který v Kuksu pořádá Theatrum Kuks ve spolupráci s Novou sítí. Nabízí produkce nezávislých souborů pro děti i dospělé, které měly premiéru v posledních letech. Řada z nich byla uvedena v programu Malé inventury v Praze. Zaměření na loutkové inscenace vychází z tradice kukského loutkářství a snahy podpořit její současný rozvoj.

Další informace naleznete na webu www.facebook.com/galerieloutekjirihonachlingera.

7.
června

Noc kostelů v Žirči

Kostel sv. Anny, Žireč
7. 6. 2024 15:30

V pátek 7. 6. 2024 se v kostele sv. Anny v Žirči uskuteční tradiční akce "Noc kostelů".

Součástí programu bude od 15:30 hodin komentovaná prohlídka nové části Domov svatého Josefa, Domu sv. Františka. V 16:15 si začne prohlídka Bylinkové zahrady Josefa Kamela a od 17:00 se seznámení s historií kostela. Hlavní program bude po přestávce zahájen v 18:45.

Otevřena bude také kavárna CAFÉ Damián.

Další informace naleznete na webu www.arealzirec.cz.

7.
června

Dřevosochání Hořice

Areál Zahrada, Hořice
7. 6. 15:30 – 8. 6. 2024 22:00

3. ročník Dřevosochání se uskuteční 7. a 8. června 2024 v Areálu Zahrada v Hořicích. Začátek akce v 15:30 hodin.

PÁTEČNÍ program, zahajovací TANCOVAČKA, otevíráme 15, 30 hod.
- 16, 30 hod. FURT FAJN
- 18, 00 hod. REGEN
- 19, 30 hod. ODYSSEA classic, legenda zábavných večerů

SOBOTNÍ HLAVNÍ PROGRAM, otevíráme v 9, 00 hod., po celý den:
- 6 dřevosochařů, od 14, 00 hod. SPEED CARVING ,,socha za hodinu"
- 17, 00 hod. aukce vybraných děl ze speed carvingu
- házení sekerami na terč, stromolezectví
- ukázky myslivosti, včelařství a historických traktorů
- dětský koutek, herní zóna, jízda na poníku
- tématický a bohatý stánkový prodej
- občerstvení, točené nápoje, grilované speciality a další pochutiny
- posezení u reprodukavané muziky¨
- k tomu všemu jedinečné a pohodové prostředí Areálu Zahrada

Další informace naleznete na webu www.arealzahrada.cz/.

8.
června

Víkend otevřených zahrad na Kuksu

Hospitál Kuks, bylinková zahrada, Kuks
8. 6. 9:00 – 9. 6. 2024 17:00

I letos se Hospitál Kuks účastní celorepublikového Víkendu otevřených zahrad. S odborníkem Ing. Jiřím Pirnerem budete mít výjimečnou příležitost absolvovat komentovanou prohlídku naší bylinkové zahrady zcela zdarma.

Začátky komentovaných prohlídek:

8. 6. Sobota –  11:00 a 13:00 hodin

9. 6. Neděle –  11:00 a 13:00 hodin

Zájemci o prohlídku se mohou v daný čas shromažďovat u zahradního altánu.

Další informace naleznete na webu www.hospital-kuks.cz.

8.
června

Šermířská Pecka 2024

Hrad Pecka, Pecka
8. 6. 2024 13:00

V sobotu 8. června 2024 se opět uskuteční Šermířská Pecka. Letos vás čeká tábor 30ti leté války. Můžete se těšit a otevřenou kuchyni hradu Pecka ve které budeme vařit, program pro děti, cvičení vojáků, komentovaná prohlídka tábora, felčara a snad se nám povede provést i bitva o hrad.

Další informace naleznete na webu www.hradpecka.cz.

8.
června

Zápas internacionálů

Sportovní areál Miletín, Miletín
8. 6. 2024 14:00

V sobotu 8. června 2024 proběhne ve sportovním areálu v Miletíně fotbalový Zápas internacionálů. Začátek od 14:00 hodin. Od 20:00 hodin zábava na hřišti. Vstupné 60,- Kč, děti a mládež do 15 let zdarma.

Další informace naleznete na webu www.miletin.cz.

8.
června

Svatovítská pouť v Borovnici

Na hřišti, Borovnice
8. 6. 2024 15:00

V sobotu 8. června 2024 se uskuteční tradiční Savtovítská pouť v Borovnici. Začátek programu v 15:00 hodin.

Další informace naleznete na webu www.borovnice.cz.

13.
června

Laco Déczi & Celula New York

Hrad Pecka - nádvoří, Pecka
13. 6. 2024 19:20

Open air koncert legendárního jazzového trumpetisty s kapelou proběhne ve čtvrtek 13. června od 19:21 hodin.

Další informace naleznete na webu www.hradpecka.cz/.

15.
června

Flerjarmark

Hankův dům, Dvůr Králové nad Labem
15. 6. 2024 9:00

V sobotu 15. ž. 2024 se uskuteční další Flerjarmark ve Dvoře Králové nad Labem.

Využijte příležitost potkat se s místními, královédvorskými řemeslníky, ale i ze vzdálenějších koutů republiky. Můžete obdivovat vždy jedinečné a originální zboží.

Hezkým zpestřením dvorského řemeslného svátku bude divadelní představení O pejskovi a kočičce, které předvede Divadlo Puk. Věříme, že uděláme radost nejen dětem, ale i mnohým dospělým. Představení se odehraje ve dvou časových intervalech: od 10:30 hod. a od 14:00 hod. 

Pro děti budou připravené kreativní dílničky.

Součástí akce bude i dobrovolná, charitativní sbírka pro Viktorku SMA, která má diagnózu spinální svalová atrofie II typu. Vybrané prostředky půjdou na podporu léčby.

Další informace naleznete na webu www.facebook.com/FlerjarmarkDvurKralovenadLabem.

15.
června

PARK ŽIJE!

Park Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem
15. 6. 2024 14:00

PARK ŽIJE! aneb Místní den pro klima a energii V sobotu 15.6. se od 14:00 uskuteční unikátní odpoledne s nabitým programem pro malé i velké!

Akce bude probíhat v parku Schulzovy sady a všichni jste srdečně zváni užít si rozmanité aktivity, které jsme pro vás s našimi partnery připravili. I když nejste třeba zapáleným ekologem, věříme, že si zde každý najde to své!

Program si již nyní můžete prostudovat v přiložené pozvánce, kde naleznete i doprovodné atrakce, které budou celý den k dispozici. Avšak nyní si pojďme krátce představit celý jeho smysl i hlavní aktéry.

Ve 14:00 začneme přednáškou a ukázkou cirkulární ekonomiky a jejího využití v praxi. Cirkulární ekonomika nebo chcete-li oběhové hospodářství má vcelku jasný cíl - udržet hodnotu výrobků, materiálů a zdrojů tak dlouho v ekonomickém cyklu, jak je to jen možné, a vrátit je do výrobního procesu na konci jejich životnosti.

Od 15:00 se parkem rozezní Rytmy sběrného dvora, avšak nemusíte se bát, že budete nuceni třídit a rozebírat vyhozené elektrospotřebiče nebo sešlapávat staré kartony. Šlapat se bude pouze do rytmu muziky pana Davida Andrše a jeho bubenické dílny. Ten při této aktivitě za použití recyklovaných plastových sudů a hrnců učí děti i dospělé akcentům, gradacím, počítání a prožívání rytmu. Další jeho dovedností je tzv. body drumming, což je hra na tělo - tleskání, pleskání a dupání při tanci. Jeho vystoupení se bude znovu opakovat od 17:00, takže se nebojte připojit i v podvečer!

Mezi lekcemi pana Andrše nás od 16:00 čeká vystoupení našeho oblíbeného dvorského písničkáře a lektora volnočasových kroužků Filipa Pýchy, který si pro vás připravil divadelní představení. Tato část programu se ponese v duchu uvolněné atmosféry, jelikož Filip rád improvizuje podle reakcí diváků. Kromě psaní divadelních scénářů a skládání písní se může pyšnit tím, že nakreslil komiks podle Rukopisu královédvorského, dohledal a hudebně zpracoval královédvorské pověsti.

Od 18:00 už si společně v klidné atmosféře užijeme posezení u kytary jak s Filipem, tak i s Payou May & Davidem Jakubcem a necháme sami v sobě rezonovat tento výjimečný den a třeba se zamyslíme, co můžeme v našem přístupu k planetě sami změnit.

Další informace naleznete na webu www.facebook.com/events/972908364455233.

22.
června

HUDEBNÍ LÉTO KUKS

Hospitál Kuks, Kuks
22. 6. 9:00 – 17. 8. 2024 18:00

Letos se uskuteční již 15. ročník mezinárodního festivalu klasické hudby, který tradičně proběhne v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu.

Přehled koncertů festivalu:

Sobota 22. 6.       

Sobota 6. 7. 

Sobota 20. 7. 

Sobota 3. 8. 

Sobota 17. 8. 

Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z. s. spolu se správou hospitálu Kuks. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím e-mailu: rezervace@hudebniletokuks.cz.

Další informace naleznete na webu www.hudebniletokuks.cz.

28.
června

Festival Pecka 2024

Hrad Pecka, Pecka
28. 6. 18:00 – 29. 6. 2024 23:45

Benefiční festival divadla a hudby se uskuteční od 28. do 29. června 2024 na hradě Pecka.

Další informace naleznete na webu www.hradpecka.cz.

29.
června

Vítání léta

prostranství u rybníka v Chodovicích, Holovousy
29. 6. 2024 14:00

Obec Holovousy na akci Vítání léta, která se koná v sobotu 29. června 2024 v prostranství rybníka v Chodovicích. Začátek programu od 14:00 hodin.

 • V programu neckyády bude tradičně soutěž o nejhezčí plavidlo domácí výroby, zábavné štafety dvojic a přejezd na trakaři po lávce.
 •  Pro děti bude na louce za rybníkem připravený dobový dřevěný kolotoč, střílení z kuší na špalíčky a chytání myšek do pastiček
 • Svoje čáry-máry, kouzla a žonglovací dílničku doplněnou o obří bubliny předvede a naučí veselý klaun
 • Nebude chybět ani malování na obličej
 • Těšit se můžete i na stanoviště rybářů z Ostroměře
 • Na rybníku se budou moci zájemci povozit na kajacích a kanoích z loděnice Ostroměř
 • A k naší velké radosti bude opět v provozu překvapení v podobě přívozu přes rybník ⚓️
 • Program bude pokračovat pod pergolou v občerstvení U Vagónu od 18:00 hodin živou hudbou. K tanci a poslechu zahraje pan Němeček

Všichni, kteří máte rádi vodu a legraci, zkuste si vyrobit plavidlo a vyplout s ním na rybník v Chodovicích!

Další informace naleznete na webu www.holovousy.cz.

29.
června

Strašidelná Bažantnice

Bažantnice, Lázně Bělohrad
29. 6. 2024 15:00

Zveme vás na nezapomenutelnou Strašidelnou Bažantnici v Lázních Bělohradě! V sobotu 29. června 2024 se vracíme s novými i starými strašidly a pohádkovými bytostmi, které vás provedou lesoparkem Bažantnice, až ke kostelíku sv. Petra a Pavla na Byšičkách.

Další informace naleznete na webu www.lazne-belohrad.cz.

30.
června

Kočičí štěstí

Hrad Pecka, Pecka
30. 6. 2024 16:30

Divadelní Spolek Smajlík Pecka uvede 30. června od 16:30 hodin divadelní pohádku Kočičí štěstí.

Další informace naleznete na webu www.hradpecka.cz.

6.
července

Zahájení prázdnin na Farmě Nová Amerika

Farma Nová Amerika, Kašov
6. 7. 2024 9:30

V sobotu 6. července 2024 proběhne na Farmě Nová Amerika Zahájení prázdnin. Začátek akce v 9:30 hodin.

Těšit se můžete na řemeslný jarmark, celodenní program pro děti i dospělé a bohaté občerstvení a večerní koncert.

 • 20:00 hodin GEOFF TYSON (USA – Rock Pop Blues) 
 • 21:30 hodin LÁSKA (Osobitý písničkář, kytarista, zpěvák, skladatel. Hudebník, který se svou kytarou a looperem vydá za celou kapelu) 

Další informace naleznete na webu www.farma-nova-amerika.cz.

13.
července

Zkus noční Kuks

Hospitál Kuks a okolí, Kuks
13. 7. 2024 18:00 – 23:45

Běžecký závod s názvem Zkus noční Kuks odstartuje v sobotu 13. července 2024 z nádvoří hospitálu. Za svitu měsíce a vašich čelovek se proběhnete v okolí malebného barokního areálu. Trasa na 10 km vás zavede z Kuksu do Braunova Betléma a přes Křížovou cestu 21. století zpět na hospitál. Kratší trasa na 5 km povede z hospitálu k nočnímu Labi, Šporkově mlýnu a bude pokračovat obnovenou hraběcí alejí zpět do Kuksu.

Další informace naleznete na webu www.rungorun.cz.

19.
července

Strašidlo cantervillské na hospitálu Kuks

Hospitál Kuks, Kuks
19. 7. 2024 20:30

Divadelní představení Strašidlo cantervillské diváci letos uvidí na nádvoří hospitálu v pátek 19. července 2024. Režisér Městského Hálkova divadla v Nymburce, Jaroslav Kříž, si vzal za své oživit veselý a do jisté míry i napínavý příběh Oscara Wilda.

Obsazení

 • Martin Zounar jako Hiram B. Otis
 • Martin Pošta jako strašidlo Cantervillské a sir Cantervill
 • Bára Štěpánová jako paní Umneyová
 • Hanka Sršňová jako Lukrecie R. Otisová
 • Přelet M.S. jako služky a komtesy
 • Lukáš Toman Paclt jako vévoda James Bilton z Lockhamu
 • Dorota Paulik jako Virginie E. Otisová
 • Kristián Toman jako dítě Otisových
 • Sofie Kokrment jako dítě Otisových

Více informací ZDE.

 

Další informace naleznete na webu www.hospital-kuks.cz.

26.
července

Country festival Pecka

Koupaliště a kemp Pecka, Pecka
26. 7. 10:00 – 27. 7. 2024 23:00

Od pátku 26. do soboty 27. 7. 2024 se uskuteční Country festival Pecka. Vystoupí zde například Michal Horák, Jakub Smolík, Věra Martinová, Kamelot s Romanem Horkým a mnoho dalších účinkujících.

Další informace naleznete na webu www.kemppecka.cz.

10.
srpna

Česká Tourist Trophy-IRRC

Hořice, Hořice
10. 8. 8:35 – 11. 8. 2024 8:35

Další informace naleznete na webu www.amkhorice.eu/.

21.
srpna

THEATRUM KUKS

Hospitál Kuks, Kuks
21. 8. 9:15 – 25. 8. 2024 9:15

THEATRUM KUKS jako divadlo na divadle. Aneb baroko, jak jej nečekáte. Festival THEATRUM KUKS nabízí barokní a barokem inspirované umění v kulisách kukského areálu a okolí. Navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Hlavním krédem festivalu je víra v to, že baroko má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit. Protože baroko není jízda na mrtvém koni!

Další informace naleznete na webu www.theatrum-kuks.cz/.

23.
srpna

Pouťová Pecka 2024

Pecka, Pecka
23. 8. 17:00 – 25. 8. 2024 23:55

Tradiční bartolomějská pouť v novém kabátě. Dětská minipouť. Řemeslný jarmark. Pivní bar. Pouťové atrkace. Kulturní program. V sobotu od 20 hod. taneční zábava. Pořadatel: Spolek Bezdružic a Městys Pecka. Srdečně zveme do Pecky na pouť.

Další informace naleznete na webu www.mestys-pecka.cz .

31.
srpna

Silver cup 2024

náměstí T. G. Masaryka, Dvůr Králové nad Labem
31. 8. 2024 14:00

Šestý ročník unikátního dvojboje v jízdě na kole a pití piva. Startuje se na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem. Zvítězí závodník, který na jakémkoli kole bez pohonu dojede libovolnou trasou do 7 kilometrů vzdáleného hostince U Šulců v Záboří a nejrychleji vypije pět Krakonošů. Registrace od 13 hodin. Na nejlepší čekají hodnotné ceny. Kategorie: muži (pět piv), ženy (tři piva), párová soutěž a další.

Další informace naleznete na webu www.facebook.com/silvercupzabori/.

14.
září

Vinobraní na Kuksu

Hospitál Kuks, Kuks
14. 9. 2024 9:00

Druhá sobota v září již tradičně patří slavnostem vína a burčáku v podmanivém kukském prostředí. Chybět nebude ani kulturní program.

Již po sedmnácté se setkáme s vinaři v romantickém prostředí barokního areálu. Ve 13 hod po kaskádovém schodišti opět poteče víno jako za dob hraběte Šporka a od 10 do 17 hod bude možné ochutnat víno ve vinných lázních. Nebude chybět tradiční jarmark a doprovodný hudební program. 

Další informace naleznete na webu www.vinobranikuks.cz.

19.
září

Pecka KROS

Hrad Pecka, Pecka
19. 9. 2024 15:00

Ve čtvrtek 19. 9. 2024 se uskuteční 19. ročník Pecka krosu.

Další informace naleznete na webu www.mestys-pecka.cz .

16.
listopadu

Vánoční trhy v Kuksu

Hospitál Kuks, Kuks
16. 11. 9:00 – 17. 11. 2024 16:00

Přijďte si zpříjemnit čekání na první adventní neděli a zavítejte na vánoční trhy v Kuksu. Můžete se těšit na pestrou nabídku gastronomických specialit, tradičních řemeslných výrobků a ukázky lidových řemesel. V těchto dnech budou v železniční stanici Kuks zastavovat i rychlíky.

Další informace naleznete na webu www.ceska-apatyka.cz.

23.
listopadu

Vánoční trhy v Kuksu

Hospitál Kuks, Kuks
23. 11. 9:00 – 24. 11. 2024 16:00

Přijďte si zpříjemnit čekání na první adventní neděli a zavítejte na vánoční trhy v Kuksu. Můžete se těšit na pestrou nabídku gastronomických specialit, tradičních řemeslných výrobků a ukázky lidových řemesel. V těchto dnech budou v železniční stanici Kuks zastavovat i rychlíky.

Další informace naleznete na webu www.ceska-apatyka.cz.

31.
prosince

Silvestrovský běh Kryštofa Haranta

Hrad Pecka, Pecka
31. 12. 2024 10:00

16. ročník Silvestrovského běhu Kryštofa Haranta se uskuteční v úterý 31. 12. 2024.

Další informace naleznete na webu www.mestys-pecka.cz .