aktuality

Udržitelnost a civilizace. Výstava egyptologa Bárty v safari parku

27. června 2024 | Aktuality

 

Zajímavou výstavu Udržitelnost a civilizace, jejímž autorem je významný český egyptolog Miroslav Bárta a jeho spolupracovníci, si mohou do 24. července prohlédnout návštěvníci safari parku ve Dvoře Králové nad Labem. Na solárně nasvícených panelech je možné zhlédnout 39 ucelených témat.

Udržitelnost a civilizace. Výstava egyptologa Bárty v safari parku

Panely jsou umístěny mezi Pavilonem šelem Joy Adamsonové a Pavilonem hrošíků. „Myšlenka udržitelnosti v této výstavě představuje především vizi fungování světa a každého z nás, která nás může nasměřovat k lepšímu, čistšímu a udržitelnějšímu světu,“ říká autor výstavy Miroslav Bárta.

„My jsme první civilizace, která je v mnoha ohledech celoplanetární ve smyslu pohybu kapitálu, informací i výrobků. Celoplanetární jsou také naše problémy. Abychom je zvládli a abychom dosáhli udržitelného způsobu našeho života, potřebujeme vizi a spolupráci nás všech,“ dodává uznávaný archeolog a egyptolog.

Podle ředitele dvorského safari parku Přemysla Rabase je udržitelný přístup ke zdrojům a prostředí zásadní pro přežití všech zvířecích druhů, ale i člověka samotného. „V safari parku je pro nás udržitelnost stěžejním tématem, které jsme se rozhodli prostřednictvím výstavy přiblížit co nejširší veřejnosti. Věřím, že diváci výstavy v ní najdou řadu inspirativních příkladů i mnoho zajímavých nových informací nejen o projektech safari parku,“ poznamenává ředitel.