aktuality

Do Hořic o víkendu zamíří motocyklová špička. Účast bude rekordní

15. května 2024 | Aktuality

 

S celou řadou novinek a rekordní účastí začne o víkendu v Hořicích 61. ročník legendárního motocyklového závodu 300 zatáček Gustava Havla. „Máme výrazně vyšší účast než vloni, podle přihlášených jmen je vidět, že startovní listina bude kvalitní,“ uvádí ředitel pořádajícího Automotoklubu v AČR Hořice Tomáš Jenčovský.

Do Hořic o víkendu zamíří motocyklová špička. Účast bude rekordní

Největší investicí před 61. ročníkem byla rekonstrukce startovací věže. Došlo k výměně oken, opravě stropů i podlah. Organizátoři o závodním víkendu představí novou časomíru. „Budou tam bonusy pro jezdce a diváky, kteří si budou moci stáhnout aplikaci, kde uvidí průběžné výsledky, informace ze závodů a z dění okolo nich,“ vyjmenovává Jenčovský.

Další novinkou jsou nové webové stránky závodu www.300zgh.cz, kde se účastníci mohli poprvé přihlašovat online. Oproti minulým ročníkům doznal změn časový harmonogram, nejatraktivnější třídy budou startovat v zajímavějších časech. „Například Superbiky odstartují někdy kolem 14. hodiny a nepojedou tedy poslední,“ poznamenává ředitel AMK Hořice.

Už dva dny před uzávěrkou přihlášek pořadatelé evidovali 210 přihlášek a bylo jasné, že letošek překoná rekordní účast loňského jubilejním ročníku. Na startu nebudou chybět esa jako Oldřich Podlipný, Kamil Holán, Marek Červený, Petr Najman nebo aktuální držitel traťového rekordu David Datzer z Německa.

V pátek a v sobotu bude v lomu U sv. Josefa, 600 metrů od startu závodu, probíhat oficiální Racing party s krytým tanečním parketem a posezením. Součástí bude také autogramiáda jezdců. V pátek zde zahraje DJ Bingi, na sobotu pořadatelé připravují retro disco party. Už ve čtvrtek zahájí novou sezonu s obnovenou expozicí věnující se historii hořických závodů Muzeum Czech Road Racing. 

300 zatáček Gustava Havla se na hořickém okruhu jezdí od roku 1936. Jezdci po dvanácti kolech závodu ujedou přesně 312 zatáček. Od roku 1968 závod nese jméno českého jezdce Gustava Havla, jenž patřil mezi světovou špičku a tragicky zahynul v roce 1967 při cestě do zaměstnání.

Foto: Museum CRR