aktuality

Na víkendové Vánoční trhy do Kuksu přijede 130 stánkařů

16. listopadu 2023 | Aktuality

 

První Vánoční trhy, které pořádá České farmaceutické muzeum, se o víkendu uskuteční v barokním hospitálu Kuks. V sobotu i v neděli budou otevřené od 9 do 16 hodin. Další trhy ve stejném formátu budou na Kuksu následovat příští víkend. V loňském roce na ně přijelo okolo 20 tisíc návštěvníků.

Na víkendové Vánoční trhy do Kuksu přijede 130 stánkařů

Vánoční jarmark se uskuteční na labském nábřeží a na prostranství pod hospitálem. Na návštěvníky čekají ukázky lidových řemesel a prodej tradičních výrobků. Podle organizátorů přijede na 130 stánkařů. K zakoupení budou výrobky z keramiky, mýdla, svíčky, věnce, vánoční ozdoby, ale také hračky nebo textilní výrobky.

Chybět nebudou stánky s občerstvením. V doprovodném programu vystoupí tento víkend akordeonista Štěpán Jícha, vždy v 11 a 13 hodin, příští sobotu a neděli zahraje jaroměřský flétnový soubor Musica per legni. Po oba víkendy uvede představení lidový loutkář Jiří Polehna, vždy v 10, 12 a 14 hodin.

Základní vstupné na trhy je 50 korun, děti nad šest let, studenti a senioři zaplatí 40 korun. Během trhových víkendů budou naposledy v letošním roce otevřené expozice hospitálu včetně stálé výstavy Kouzlo lékáren. V končící turistické sezoně je navštívilo už více než 60 tisíc zájemců. Kvůli vánočním trhům bude posílena vlaková doprava. V Kuksu budou mimořádně zastavovat rychlíky na trase Pardubice – Liberec.