aktuality

Autobusová linka Dvůr Králové – Česká Skalice se prodloužila do Náchoda

12. prosince 2022 | Aktuality

 

V neděli začaly vlaky a autobusy v Královéhradeckém kraji jezdit podle nových jízdních řádů. Změny se dotkly také regionu Podkrkonoší. V autobusové dopravě se například prodloužilo spojení ze Dvora Králové nad Labem přes Českou Skalici až do Náchoda.

Autobusová linka Dvůr Králové – Česká Skalice se prodloužila do Náchoda

Zhruba polovina spojů na lince 411 ze Dvora Králové dosud končila v České Skalici. Nově pojede většina spojů až do Náchoda. V souvislosti s tím došlo ke komplexní úpravě časových poloh u velké části spojů.

Nový pár dopoledních autobusových spojů přibyl na lince 522 Dvůr Králové – Miletín – Hořice. Nově tak pojedou autobusy ze Dvora Králové do Hořic v 8.10 a 10.10 hodin, v opačném směru budou vyjíždět v 9.08 a 11.08 hodin. Oba páry dopoledních spojů mají v Hořicích zajištěnou návaznost na linku do Jičína a Hradce Králové.

Změny v jízdních řádech vycházejí z požadavků cestujících, zástupců obcí, škol a zaměstnavatelů. „I přes ohromný nárůst nákladů na provoz veřejné dopravy jsme v Královéhradeckém kraji dokázali udržet stejný objem vlakových a autobusových spojů i pro následující rok, a i to bez toho, že bychom museli zdražovat jízdné,“ sdělil krajský hejtman Martin Červíček.