aktuality

Víkend otevřených zahrad 2022

10. června 2022 | Aktuality

Tento víkend, 11. až 12. června 2022 se uskuteční 12. ročník oblíbené celorepublikové akce „Víkend otevřených zahrad“. Letos je opravdu na co se těšit! Do akce se zapojilo přes 200 veřejných zámeckých i historických zahrad a parků i přírodních a soukromých zahrad z celé české republiky. V Královéhradeckém kraji jich můžete navštívit 17. U běžně přístupných si organizátoři připravili netradiční prohlídky a u některých nechybí ani kulturní program.

Cílem celé akce je zvýšení informovanosti a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích, zahradách a veřejných prostorech, představení jednotlivých objektů s jejich příběhy a tajemstvím a přinést lidem zážitek z poznání.

A kam se za voňavým zážitkem vydat v PODKRKONOŠÍ?

Víkend otevřených zahrad 2022

Vydejte se do zahrad v Podkrkonoší!

V bylinkové zahradě v Hospitálu Kuks se můžete zúčastnit komentovaných prohlídek s odborníkem Ing. Jiřím Pirnerem a to vždy od 11:00 a 13:00 hodin.

Přírodní sbírková zahrada Zdobín bude pro návštěvníky otevřená od 9 do 17 hodin. V této historické oáze klidu najdete nejen množství léčivých bylin, ale také zvířecí pomocníky.

Zahradu „U Kočičáků“ je možné navštívit pouze během víkendu otevřených zahrad. Najdete ji v Hořicích v lokalitě Doubrava. Zpřístupněná bude v sobotu od 12 do 23 hodin a v neděli od 12 do 22 hodin. V sobotu se zde od 16 hodin uskuteční Zahradní slavnost.

Více informací se dozvíte na webu https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/

Akci pořádá Průvodcem parkem, o.s. ve spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu, o.s. a Národním památkovým ústavem.