Aktuality

Bělohradské infocentrum vyhlíží dvoutisícího návštěvníka

3. září 2023 | Aktuality

 

V nové budově městského úřadu v Lázních Bělohrad zahájilo turistické informační centrum provoz na konci května. Po dvou měsících přivítalo tisícího návštěvníka a na konci letních prázdnin jich ve statistikách mělo už 1 700. „Dvoutisící návštěvník určitě dorazí během září,“ říká pracovník infocentra Pavel Vydra.

Bělohradské infocentrum vyhlíží dvoutisícího návštěvníka

Informační kancelář pro turisty původně sídlila v nedaleké cestovní agentuře, před zkolaudováním nové radnice byla provizorně umístěná v Památníku K. V. Raise. Velkou skupinu současných návštěvníků tvoří lázeňští hosté. „Doporučujeme jim návštěvu hradu Pecka, Hořic, Miletína nebo Dvora Králové nad Labem. S informačními centry v těchto městech máme velmi dobrou spolupráci, nabízíme u nás také řadu jejich propagačních materiálů,“ uvádí Pavel Vydra.

S kolegyní poskytuje nejčastěji rady a tipy na výlety domácím výletníkům, zastavili se tu už také Němci nebo Slováci. Informační centrum postupně doplňuje sortiment. Nově nechalo vyrobit několik magnetek, turistická razítka a rozšířilo nabídku turistických vizitek. Novinkou je odznak pro sběratele se znakem Lázní Bělohradu.

Návštěvníci si mohou zakoupit několik knih od regionálních autorů nebo publikací týkajících se slavného rodáka Karla Václava Raise. Infocentrum má v nabídce zrhuba 20 pohlednic. Orientaci výletníkům po městě, nejbližším i širším okolí usnadní nové trhací mapy. „O mapy a cyklomapy je překvapivě stále zájem a jsou lidé, kteří podle nich jezdí, přestože mají online mapy v mobilu,“ poznamenává pracovník infocentra.

Na příští rok připravují nové propagační brožury o Lázních Bělohradu a okolí. Město také obnoví a doplní dětskou naučnou stezku vycházející z místních pověstí. „Vytvoříme nové tabule a texty,“ dodává Pavel Vydra.

Bělohradské informační centrum zároveň slouží jako podatelna městského úřadu, poskytuje kopírování a tisk dokumentů. Lidé si zde mohou také kupovat vstupenky na místní kulturní akce. Do konce září je otevřeno každý den od 8 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 11.30 hodin. Od října bude v provozu pouze ve všední dny.