Aktuality

Hudební léto vyvrcholí koncertem Tomáše Šelce a souboru Collegium Marianum

17. srpna 2023 | Aktuality

 

Slovenský basbarytonista Tomáš Šelc se souborem Collegium Marianum uzavřou v sobotu 19. srpna letošní ročník festivalu klasické hudby Hudební léto Kuks. Od 18 hodin v kukském kostele Nejsvětější Trojice zazní skladby autorů z 18. století i novodobá premiéra kompozice z kukského archivu. Jejím autorem je milosrdný bratr Benignus Roth.

Hudební léto vyvrcholí koncertem Tomáše Šelce a souboru Collegium Marianum

„Tomáš Šelc se od roku 2006 pravidelně účastnil domácích i zahraničních mezinárodních pěveckých soutěží, na kterých získal osmkrát první, druhé i třetí místo a několik mimořádných ocenění poroty,“ uvedl ředitel festivalu Vít Havlíček.

Slovenský basbarytonista má za sebou desítky koncertů a vystoupení na mezinárodních festivalech. Mimo jiné i třeba na Mozartově festivalu v Jihoafrické republice. Tomáš Šelc je členem několika sborových a ansámblových seskupení.

Pražský soubor Collegium Marianum se od svého založení v roce 1997 věnuje interpretaci hudby 17. a 18. století se zaměřením na české a ve střední Evropě působící autory. Jeho uměleckou vedoucí je flétnistka Jana Semerádová. V roce 2010 se Collegium Marianum stalo nositelem ocenění za zásluhy o kvalitu a šíření české hudby, které uděluje česká sekce Mezinárodní hudební rady UNESCO.

Hudební léto Kuks začalo na konci června. Letos se festival koná již počtrnácté. Pořádá ho Královédvorský chrámový sbor ve spolupráci se správou hospitálu Kuks.