Aktuality

Hořice vyhlížejí jubilejní ročník České Tourist Trophy

7. srpna 2023 | Aktuality

 

Hořice mají před sebou druhý vrchol letošní motocyklové sezony. Na městském okruhu se o druhém srpnovém víkendu pojede 30. ročník České Tourist Trophy – IRRC. Už ve čtvrtek 10. srpna se v restauraci Staré časy od 18 hodin uskuteční beseda s jezdci, slavnostní přivítání jezdců je na programu v pátek od 16 hodin v hořickém zámku.

Hořice vyhlížejí jubilejní ročník České Tourist Trophy

Sobotní program začne v 8.30 volnými tréninky, o hodinu později začnou první měřené tréninky. Nedělní závody odstartují před 9. hodinou. Na startu nebude chybět ani držitel aktuálního traťového rekordu David Datzer z Německa, který nové maximum stanovil v loňském roce.

„V Hořicích jsem v roce 2015 jel svůj první silniční závod a tehdy jsem si řekl, že tu chci jednou vyhrát. Každý rok jsem se snažil být rychlejší a teď jsem na této trati nejrychlejším jezdcem, což je pro mě neuvěřitelné,“ uvedl borec, který se letos účastnil prestižního podniku North West 200 a v třídě superbike coby nováček vybojoval 7. místo.

K závodění se po pauze zaviněné zraněním o víkendu vrátí talentovaný Petr Najman. Bude chtít navázat na úspěchy, kterých v minulosti na podkrkonošském okruhu dosáhl. „Hořice jsou pro mě domácí trať, mám ji rád. Tady se uvidí, jak jsem se dal do pořádku. Do Hořic si to jedu hlavně užít a chci se domů vrátit celý,“ prozradil Petr Najman.

Na čtvrteční besedu do hořického pivovaru dorazí významné osobnosti českého motocyklového sportu a hořických závodů. Kromě Davida Datzera také Kamil Holán, Veronika Hankocyová nebo legendární Karel Kalina, jenž si o víkendu připíše už 61. start na hořické trati.

Závod veteránů Český Tourist Trophy se v Hořicích konal poprvé v roce 1992. U zrodu stál Libor Kamenický a členové domácího automotoklubu. Od roku 2014 jsou součástí podniku závody tříd supersport a superbike zařazených do šampionátu International Road Racing Championship (IRRC).

Další info na: www.horice.org a www.amkhorice.eu

Foto: AMK Hořice

Foto: AMK Hořice