Aktuality

Na festivalu Hudební léto Kuks vystoupí klavírní virtuóz Ivan Klánský

3. srpna 2023 | Aktuality

 

Světově uznávaný pianista Ivan Klánský vystoupí první srpnovou sobotu na předposledním koncertě Hudebního léta Kuks v kostele Nejsvětější Trojice. Bude to první klavírní recitál ve čtrnáctileté historii festivalu. Od 18 hodin uvede skladby velikánů klasické hudby, Mozarta, Chopina či van Beethovena.

Na festivalu Hudební léto Kuks vystoupí klavírní virtuóz Ivan Klánský

„Ivan Klánský patří léta ke světové pianistické špičce – ať už jako sólista či jako komorní hráč. Dlouhodobě náleží také k vyhledávaným klavírním pedagogům,“ říká zakladatel Hudebního léta Kuks Vít Havlíček.

Absolvent pražské konzervatoře a Akademie múzických umění je laureátem řady prestižních zahraničních soutěží. „Absolvoval více než čtyři tisíce koncertů na pódiích čtyř světadílů,“ poznamenává Vít Havlíček.

Ivan Klánský byl mezi lety 1980 až 1990 sólistou České filharmonie. Tři desítky let působí jako pedagog na pražské AMU, od roku 1997 je vedoucím katedry klávesových nástrojů a nyní také děkanem Hudební a taneční fakulty. Od začátku 90. let je rovněž profesorem Vysoké hudební školy ve švýcarském Luzernu.

Poslední koncert Hudebního léta Kuks se uskuteční 19. srpna. Vystoupí na něm slovenský basbarytonista Tomáš Šelc společně s pražským souborem Collegium Marianum, jenž se zaměřuje na interpretaci hudby 17. a 18. století.