Aktuality

Svatoanenské slavnosti budou opět pomáhat. Zahraje na nich Robert Křesťan

25. července 2023 | Aktuality

 

Celodenní program nabídne 22. ročník Svatoanenských slavností, které se v sobotu 29. července uskuteční v areálu Domova sv. Josefa v královédvorské části Žireč. Vystoupí na nich bluegrassová legenda Robert Křesťan s kapelou Druhá tráva, písničkář Láska nebo kapela Marien. Výtěžek ze vstupného půjde na péči o pacienty s roztroušenou sklerózou, kteří v domově pobývají.

Svatoanenské slavnosti budou opět pomáhat. Zahraje na nich Robert Křesťan

Svatoanenské slavnosti budou probíhat v celé areálu Domova sv. Josefa, který je už více než 20 let jediným lůžkovým zařízením u nás pro lidi s roztroušenou sklerózou. Na pódiu v parku jako první ve 12 hodin vystoupí skupina Tempus, ve 13.40 zahraje Robert Křesťan s Druhou trávou a po něm pardubická country kapela Marien. V 16.50 se představí dvorský písničkář Václav Vaňura alias Láska.

Na náměstí bude celý den probíhat prezentace historických jízdních kol. Na nádvoří Domu sv. Josefa se odpoledne uskuteční rytířské představení a divadlo pro děti. Ve 13 hodin a 14.45 zde budou začínat komentované prohlídky, které návštěvníky provedou zákulisím Domova sv. Josefa.

Program v kostele sv. Anny začne v 10 hodin mší svatou, odpoledne zde bude znít barokní hudba a v 18 hodin vystoupí varhaník Václav Uhlíř se sopranistkou Hanou Medkovou. Svatoanenské slavnosti po celý den nabídnou jarmark regionálních produktů a přehlídku starých řemesel. Pro děti organizátoři připravují soutěže a tvořivé dílny. Otevřené bude cyklistické muzeum i bylinková zahrada.

 

Chytré byty pro blbou nemoc

Domov sv. Josefa na benefičním festivalu představí novou sbírku Chytré byty pro blbou nemoc. Výtěžek z ní půjde na vybavením Domu sv. Františka, který v areálu už několik měsíců vzniká. Bude v něm devět pokojů s asistivními technologiemi, společenská místnost i prostory pro terapie. Inteligentní byty pomohou 200 hendikepovaným ročně k větší samostatnosti. První obyvatelé by se do zrekonstruovaného objektu měli nastěhovat zkraje příštího roku.

„Budova díky dotaci rychle roste. Ale chybí nám finance na vybavení a chytré technologie, které objektu vdechnou život. Přitom právě chytré byty mohou přinést doslova revoluci v domácí péči o nemocné roztroušenou sklerózou z celé České republiky,“ uvedl ředitel Domova sv. Josefa Dominik Melichar.

Sbírku podpoří také umělci, kteří na 22. ročníku slavností vystoupí. „Když mi nabídli, abych pomohl lidem s roztroušenou sklerózou, ani na chvíli jsem neváhal. V Domově sv. Josefa dělají velmi záslužnou činnost a jsem rád, že můžu být aspoň na chvíli při tom,“ řekl muzikant Robert Křesťan.