Aktuality

Country festival „Pod Hůrou" slavil pětadvacetiny

20. července 2023 | Aktuality

 

Již po pětadvacáté se v zámeckém parku v Lázních Bělohradě konal v sobotu 15. července Country festival Pod Hůrou. Přestože bylo velmi teplé počasí, stromy v parku poskytly návštěvníkům, a bylo jich více jak šest set, alespoň trochu stínu.

Country festival „Pod Hůrou

Úspěšnou akci, kterou založil ještě donedávna šéf kultury Ladislav Stuchlík, dotvářela účast automobilových a motocyklových veteránů. A bylo se opravdu na co dívat. Vedle různých typů škodovek se představily i značky Tatra, Aero, Fiat, Porsche, Renault, Wartburg, Jawa nebo ČZ. A většina z nich se zúčastnila i spanilé jízdy cestičkami v parku. Především, když kapely „nazvučovaly“, velká část přítomných diváků si stará vozidla mohla prohlédnout zblízka, včetně motorových prostorů, interiérů nebo různých doplňků.

Mezi osmi kapelami a písničkáři získali největší aplaus zahajující kapela Malina Brothers, legendární plzeňská bluegrassová skupina COP, Vojta Kiďák Tomáško a Ivan Hlas Trio, v němž Ivana Hlase doprovázeli skvělí hudebníci Olin Nejezchleb a Norbi Kovács. Celý festival tradičně moderoval Mirek Ošanec. Během festivalového odpoledne došlo k předání pomyslného klíče od festivalu novému vedoucímu kultury René Vitvarovi. Pokud vše dopadne, tak novinkou pro příští ročník bude vedle prezentace krásných veteránů a kvalitní hudby také obohacení v podobě účasti minipivovarů z okolí Lázní Bělohradu.

Text: Pavel Vydra

Foto: Roman Kunčík