Aktuality

Začíná Podkrkonošské hudební léto. Dva koncerty budou na hradě Pecka

30. června 2023 | Aktuality

 

Koncertem polského klavíristy Marcina Sikorského a houslistky Ludmily Pavlové začne první červencovou neděli v Nové Pace 7. ročník Podkrkonošského hudebního léta. Festival klasické hudby potrvá do konce srpna, část koncertů se uskuteční také na hradě Pecka.

Začíná Podkrkonošské hudební léto. Dva koncerty budou na hradě Pecka

Marcin Sikorski patří mezi nejuznávanější polské klavíristy. Je profesorem komorní hudby na Hudební akademii v Bydgoszczi, spolupracuje s Konzervatoří v Pekingu a je vítězem několika soutěží. Natočil více než dvacet CD. Koncert v novopackém hotelu Centrál začne v 18 hodin.

Další koncerty se uskuteční v kostelech sv. Mikuláše a sv. Vavřince v Nové a Staré Pace. Dva večery proběhnou na nádvoří hradu Pecka. V sobotu 22. července zde kapela The Swing zahraje jazzové klasiky.

Hrad bude dějištěm také předposledního koncertu festivalu. V sobotu 19. srpna se na Pecce představí houslistka a zakladatelka přehlídky Ludmila Pavlová a kontrabasista Indi Stivín. Koncert doplní světelná show, zazní premiéra skladby Marka Pavlíčka.

Podkrkonošské hudební léto volně navazuje na tradici houslového virtuóza a pedagoga Josefa Muziky, který strávil velkou část života v Nové Pace. Přehlídka každoročně premiéruje skladbu složenou přímo pro festival.