Aktuality

Večerní safaribusy v pátek poprvé vyjedou mezi stáda antilop a buvolů

28. června 2023 | Aktuality

 

Poslední červnový pátek se v královédvorském safari parku poprvé rozjedou večerní safaribusy. O letních prázdninách bude večerní safari každý den, v září v pátek a sobotu. Během projížďky potemnělou zoo návštěvníci uvidí desítky antilop, pakoně, vodušky, psy hyenovité, buvoly pralesní, ale také žirafy nebo pštrosy. Safaribusy vyjíždějí od hlavní brány ve 20 a 21 hodin.

Večerní safaribusy v pátek poprvé vyjedou mezi stáda antilop a buvolů

„Není lepší čas, kdy zvířata pozorovat. Na večer ožívají a hledají potravu. To, co zrovna dělají, společně se zajímavostmi z jejich života v safari parku i volné přírodě, přiblíží odborný průvodce, který vše zajímavé komentuje,“ říká ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas.

Jednou z hlavních atrakcí večerního safari je skupina buvolů pralesních. Ve Dvoře Králové žije jediné stádo v České republice a na Slovensku. „Buvoli se v poslední době začali vydávat přes jezírko mnohem více také do svažitého lesa a k hornímu krmelci. Pohledy na ně jsou opravdu mimořádné,“ poznamenává koordinátorka večerního safari Ilona Kratochvílová.

Jízdné v letošní sezoně stojí 235 korun pro dospělé, 195 korun pro děti, studenty a seniory. Projížďka trvá zhruba hodinu. Vstupenky je nutné rezervovat předem na webu safari parku. 

Africké safari Josefa Vágnera se prvně otevřelo v roce 1989. Od roku 2011 je možné ho projet vlastním automobilem. V roce 2016 bylo prohlášeno kulturní památkou.