Aktuality

Začíná Hudební léto Kuks. Na festivalu vystoupí i legendární německý trumpetista

22. června 2023 | Aktuality

 

Smyčcový orchestr Pražští komorní sólisté zahájí v sobotu od 18 hodin 14. ročník festivalu vážné hudby Hudební léto Kuks. Zahrají Mozartovy a Dvořákovy skladby. Festival nabídne celkem pět koncertů a potrvá do poloviny srpna. Stejně jako v předchozích letech uvede špičkové interprety.

Začíná Hudební léto Kuks. Na festivalu vystoupí i legendární německý trumpetista

V sobotu 8. července se na festivalu představí jeden z nejlepších trumpetistů na světě a profesor na Hochschule für Musik v Karlsruhe Reinhold Friedrich a spolu s ním vynikající česká varhanice Daniela Valtová Kosinová.

„Vedle převážně barokní hudby zazní světová premiéra kompozice německého skladatele žijícího v Norimberku Holmera Beckera,“ sdělil ředitel festivalu Vít Havlíček. Na třetím koncertu 22. července v kostele zahraje talentovaný houslista Daniel Matejča a přední český varhaník Petr Rajnoha.

V sobotu 5. srpna bude na programu první klavírní recitál v historii festivalu. Diváci uslyší skladby Mozarta, Beethovena nebo Chopina v podání profesora pražské AMU a klavírního virtuose Ivana Klánského.

Hudební léto zakončí 19. srpna slovenský basbarytonista Tomáš Šelc, který vystoupí se souborem Collegium Marianum. „Ve špičkovém podání těchto interpretů zazní rovněž novodobá premiéra skladby z kukského archivu, konkrétně Ave Regina in D od milosrdného bratra, kterým je Benignus Roth,“ předznamenal Vít Havlíček.