Aktuality

Areál West Cape je kompletní. Jako poslední se nastěhovaly hyeny

13. června 2023 | Aktuality

 

Faunu a flóru západního Kapska a jihozápadní Afriky představí návštěvníkům královédvorského safari parku nový prohlídkový okruh West Cape, který se slavnostně otevře v pátek 16. června. Do zcela nového výběhu se zkraje týdne přestěhovala dvojice hyen skvrnitých. Areál věnovaný jihozápadní Africe už obývají tučňáci brýloví, antilopy vrané, pelikáni nebo plameňáci.

Areál West Cape je kompletní. Jako poslední se nastěhovaly hyeny

V loňském roce safari park otevřel velkou voliéru pro plameňáky a také největší expozici tučňáků v České republice, která se okamžitě stala návštěvnickým hitem. Letos na jaře skončila stavba výběhu, kde pobývají antilopy vrané s mláďaty. Posledním přírůstkem v areálu West Cape je výběh hyen skvrnitých.

Samec se samicí se do něj nastěhoval začátkem tohoto týdne. Ošetřovatelé zvířata před přesunem z nedalekého Pavilonu Joy Adamsonové uspali. „Zejména samice, která je ve dvojici dominantní, byla po přesunu určitou dobu nejistá. Ale vše se rychle uklidnilo a nyní obě zvířata bez potíží přecházejí v rámci vnitřních boxů tak, jak je třeba. Hyeny už také začaly využívat rozsáhlý venkovní výběh,“ uvedla zooložka Gabriela Linhart.

Od návštěvníků je děli pouze úzký vodní příkop. Hyeny mají k dispozici umělé nory zbudované přímo ve svahu, mělké brouzdaliště a písečné pánve. Jejich výběh se rozkládá na ploše 1 600 metrů čtverečních a víc jak dvakrát větší než jejich dosavadní expozice. Vnitřní zázemí se nachází v budově původní slévárny.

Slavnostní otevření areálu West Cape se koná v pátek od 11 hodin. Ve 14 a 15 hodin jsou na programu komentované prohlídky. Ve 14.30 se uskuteční krmení tučňáků brýlových.