Aktuality

Lanžov zve na Dětské odpoledne se zdravotníky, policií a hasiči

6. června 2023 | Aktuality

 

Ukázky historické i současné hasičské techniky, vystoupení policejního psovoda nebo ukázku ručních zbraní policie nabídne sobotní Dětské odpoledne s hasiči, policií a zdravotníky v areálu koupaliště Lanžov. Program začne ve 13 hodin.

Lanžov zve na Dětské odpoledne se zdravotníky, policií a hasiči

Kromě hasičské techniky, kterou představí hasiči z Lanžova i okolních vesnic, si návštěvníci budou moci prohlédnout vozidlo hořického oddělení dálniční policie. Ve zdravotnickém stanovišti bude dvojice instruktorů s figuranty, kde si zájemci mohou vyzkoušet první pomoc při pádu z výšky, poranění hlavy a páteře nebo otevřené zlomenině nohy.

Ukázky zbraní, hasičské a policejní techniky budou k vidění na stanovišti Vzdělávacího zařízení policie Praha. Děti si budou moci také zastřílet ze vzduchovky. Připravený bude skákací hrad, dále malování na obličej a tvořivé dílny. V 16.30 vystoupí kouzelník Mr. Carlo.

Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Lanžov ve spolupráci s obcí. Poprvé se konala loni v září. „Tehdy jsme to pojali jako hasičské odpoledne s policí a akci navštívilo zhruba 70 lidí. Pro letošek jsme zvolili jiný termín a podařilo se nám dát dohromady mnohem bohatší program,“ uvedl starosta SDH Lanžov Milan Štěpánek.

Už dopoledne se v areálu lanžovského koupaliště uskuteční hasičské soutěže dětí a dospělých v požárním útoku. Začátek je v 9 hodin.

 

Foto: SDH Lanžov