Aktuality

Zahájení turistické sezony na Štěrbově vile se vydařilo. Přišly desítky návštěvníků

7. května 2023 | Aktuality

 

Desítky návštěvníků si první květnovou sobotu nenechaly ujít slavnostní zahájení turistické sezony v Podkrkonoší, které se poprvé uskutečnilo v areálu Štěrbovy vily u přehrady Les Království. Akci uspořádala destinační společnost Podkrkonoší ve spolupráci s MAS Královédvorsko a Podchlumí za podpory Královéhradeckého kraje.

Zahájení turistické sezony na Štěrbově vile se vydařilo. Přišly desítky návštěvníků

Na návštěvníky čekal festival regionálních produktů a doprovodný program, který vyvrcholil navečer koncerty kapel EKG Blues a Beat Brtewski. Odpoledne vystoupili tanečníci a mažoretky z hořického domu dětí a mládeže. Na Štěrbově vile se představilo přes deset řemeslných umělců, výrobců a neziskových organizací.

Kromě místních akčních skupin Královédvorsko a Podchlumí v areálu vily měl stánek azyl pro hospodářská zvířata Život bez krutostí z Třebihoště, Turisťáček z Hořic, kozí Farma pod Zvičinou, Podorlická sodovkárna nebo čokoládovna LíLá ze Staré Paky. Andrea Kollová z Jaroměře předvedla výšivky z rybích šupin. Na Štěrbově vile se také čepovalo pivo z regionálních pivovarů a podávaly se místní speciality: krkonošské sejkory a kyselo.

„Trochu jsme měli obavy z počasí, ale vyšlo výborně. Poprvé jsme vyzkoušeli koncept, kdy akce trvala až do večera. S návštěvností jsme maximálně spokojení,“ zhodnotil manažer DMO Podkrkonoší Dominik Lukaštík.

Turistickou sezonu zahájilo přestřižení pásky na pódiu. Ujali se ho mimo dalších náměstkové hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová a Pavel Bělobrádek, starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím nebo Martin Soukup, ředitel Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje.

„Věřím, že se letošní turistická sezona v Podkrkonoší vydaří podobně jako dnešní den a že návštěvníci zachovají přízeň našim regionálním producentům,“ uvedla Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí, kultury a cestovního ruchu.

DMO Podkrkonoší v sobotu vyhlásila výsledky fotografické soutěže na téma Zima v Podkronoší, která trvala od ledna do poloviny března. „Přihlásilo se přes dvacet autorů a o vítězích rozhodla odborná porota. Tři nejlepší získali poukazy na roční nákup fotografií v celkové hodnotě třicet tisíc korun,“ informovala manažerka DMO Monika Benešová.

Otvírání turistické sezony se u přehrady Les Království uskutečnila poprvé. „Zahájení turistické sezony se několik posledních let konalo na Zvičině. Cítili jsme, že by to už chtělo změnu. Navíc to bylo organizačně poměrně náročné. Jako destinační společnost se snažíme o úzkou spolupráci se soukromým sektorem. Štěrbova vila nám ve všem vyšla maximálně vstříc,“ sdělil Dominik Lukaštík. Na Zvičině by se opět mělo uskutečnit podzimní zavírání turistické sezony spojené s drakiádou, v plánu je 30. září.