Aktuality

Královédvorský majáles láká na Martu Jandovou a kapelu Portless

28. dubna 2023 | Aktuality

 

Zpěvačka Marta Jandová a skupina Portless budou hlavními magnety Královédvorského majálesu, který se uskuteční od neděle do pondělí. Centrem dění bude náměstí T. G. Masaryka. Pouťové atrakce budou na náměstí Odboje. 

Královédvorský majáles láká na Martu Jandovou a kapelu Portless

Nedělní program začne v 15. hodin. Divákům se představí písničkář Michal Horák, který v roce 2021 vyhrál Českého slavíka v kategorii Objev roku. V 17 hodin se na pódiu představí indie-electro-popová kapela Brixtn. Na scéně se pohybuje šestým rokem, hned jejich debutový videoklip Tak mi to nedovol patřil v roce 2017 k nejhranějším skladbám na TV Óčko. Brixtn za sebou mají koncerty na Rock for People nebo festivalu Aerodrome, v roce 2021 vydali první studiovou desku.

Po nich na náměstí vystoupí třináctičlenná kapela The People s velkou dechovou sekcí. Tvoří ji absolventi a studenti Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Hlavní tahákem nedělního programu bude večerní koncert Marty Jandové. Dcera frontmana kapely Olympic Petra Jandy už zkraje 90. let spoluzaložila německou skupinu Die Happy. První sólové album Barvy vydala v roce 2018. Klip k písni Školíš mě má na Youtube 4,4 miliony zhlédnutí. Nedělní koncert začne ve 21 hodin.

Pondělní program majálesu odstartuje hodinu před polednem koncertem dechové hudby Podzvičinka. Ve 14 hodin zahraje pop-rocková kapela Botox, která se dala dohromady v roce 2018. V jejím středu jsou muzikáloví zpěváci a herci Jan Kopečný a Petr Ryšavý. Botox nedávno vydal druhou desku Ty a já.

Diváci se mohou těšit také na koncert dvorské kapely Hsong, hrající písně Petra Hapky a Michala Horáčka. Majáles vyvrcholí v 17.30 hodin, kdy na náměstí vystoupí pražská pop-rocková skupina Portless. Vznikla v roce 2012 po rozpadu tehdejší sestavy Support Lesbians, přešli do ní čtyři členové z pěti včetně zpěváka Kryštofa Michala. Portless hrají na většině významných českých festivalů, v roce 2014 nahráli ústřední píseň k filmu Hodinový manžel.