Aktuality

Velikonoce v safari parku: komentovaná setkání se zvířaty a sváteční menu

5. dubna 2023 | Aktuality

 

Sérii komentovaných setkání se zvířaty připravil na velikonoční svátky královédvorský safari park. Představí zdejší klíčírnu, která zeleným krmivem celou zimu zásobuje zvířata, a výhody podávání výhonků s klíčky. Na své si přijdou také návštěvníci, o prodlouženém víkendu je v restauraci čeká velikonoční menu.

Velikonoce v safari parku: komentovaná setkání se zvířaty a sváteční menu

Komentovaná setkání začnou ve čtvrtek a potrvají do velikonočního pondělí. Na programu jsou každý den u želv, slonů, šelem, lemurů nebo primátů. Zájemci si budou moci prohlédnout a ochutnat výhonky ječmene, řeřichy a vojtěšky na zvláštním stanovišti u venkovní expozice šimpanzů. Bude zde také několik informačních panelů.

Ve čtvrtek, pátek a neděli se v pavilonu Africká savana se slony a hrabáči uskuteční komentované setkání Vše o klíčcích. V safari parku končí pěstební sezona klíčírny. Výhonky v jídelníčku zvířat nyní vystřídá tráva a další krmivo dostupné pouze v letní sezoně. 

Klíčící modul Greentech BHT Technology je letošní novinkou v safari parku. Klíčící laboratoř vyprodukuje denně 120 kilogramů zelené hmoty. Vana táhnoucí se podél stěny je plná pšenice a ječmene v různých fázích klíčení. Celou zimu je zde 19 až 22 stupňů Celsia a sedmdesátiprocentní vlhkost. Na mikroklíčcích si pochutnávají hrošíci, opice i antilopy.

„Kvalita a výživové hodnoty prakticky všech druhů dostupné zeleniny nejen v průběhu roku značně kolísá. Ve srovnání s tím jsou naše klíčky s výhonky naprosto stabilní. Máme tak perfektní kontrolu nad tím, co naše náročná zvířata žerou,“ říká vedoucí výživy zvířat Monika Ptáčková. Safari park se stal první zoo ve střední Evropě, která ke klíčení přistoupila v takovém rozsahu.

Jarní menu čeká o prodlouženém víkendu také na návštěvníky. Safari pivovar připravil velikonoční menu s krémovou polévkou z mladého špenátu s ředkvičkami a ředkvičkovým pestem, pečené kuře s nádivkou z medvědího česneku a pečenou mrkví s kopřivovou omáčkou a dalšími lahůdkami. Klíčky v něm budou mít své místo. Safari park bude po celé svátky otevřený do 17 hodin.