Aktuality

Do oprav silnic v Podkrkonoší půjdou desítky milionů

19. března 2023 | Aktuality

 

Investic v řádech desítek milionů korun se v letošním roce dočkají krajské silnice v Podkrkonoší. Pokračovat bude oprava komunikace II/325 spojující Hradecko a Královédvorsko, konkrétně v Dolní Brusnici. Královéhradecké hejtmanství také schválilo rekonstrukci průtahu centrem Miletína, který patří k nejhorším silnicím v regionu.

Do oprav silnic v Podkrkonoší půjdou desítky milionů

Více než 130 milionů korun bude stát rekonstrukce silnice z Debrného na Nové Zámky, zhruba na polovinu vyjde oprava silnice II/325 v Dolní Brusnici. Naváže na již dříve opravené úseky. Práce v Dolní Brusnici začnou začnou v polovině dubna a za úplné uzavírky potrvají do konce září.

Do začátku července bude hotová druhá etapa opravy silnice ze Dvora Králové

nad Labem do Doubravic. Zkraje června má začít rekonstrukce tankodromu v centru Miletína, stavaři opraví hlavní silnici v úseku od náměstí směrem na Lázně Bělohrad. Oprava si vyžádá úplnou uzavírku a potrvá do konce září.

Celkem Královéhradecký kraj letos do silniční infrastruktury investuje rekordní částku 1,7 miliardy korun. Zmodernizuje 93 kilometrů silnic a 13 mostů. „I přes všeobecně známá úskalí v celé české ekonomice můžeme v letošní stavební sezoně uskutečnit 47 dopravních staveb,“ sdělil hejtman Martin Červíček. Nejvíc investic (13) se uskuteční na Trutnovsku.