Aktuality

Festival Dny R. A. Dvorského zahájí swingová tančírna

15. března 2023 | Aktuality

 

Už 28. ročník festivalu jazzové, swingové a bluesové hudby Dny R. A. Dvorského začne v pátek 17. března ve Dvoře Králové nad Labem. Nabídne celkem čtyři večery. Přehlídku zahájí v Hankově domě Královédvorská swingová tančírna.

Festival Dny R. A. Dvorského zahájí swingová tančírna

„Tradičně je připraven průřez žánry, a to s kapkou swingu. Jsme rádi, že tančírnu navštěvují jak zkušení tanečníci, tak mladí krátce po tanečních,“ uvádí ředitelka Hankova domu Jana Kupcová. Hlavní festivalový večer je na programu o týden později 24. března. Vystoupí Big Band Chrudim a Originální pražský synkopický orchestr. Před zahájením a o přestávkách zahrají ve foyer žáci ze dvorské základní umělecké školy.

Originální pražský synkopický orchestr založil v roce 1974 muzikolog Pavel Klikar, zabývá se interpretací raného amerického jazzu, blues a taneční hudby 20. let. Big Band Chrudim hraje od roku 1997, vedle jazzu a swingu má v repertoáru popové, taneční a latinskoamerické skladby.

Dny R. A. Dvorského budou v dubnu a květnu pokračovat v krčmě restaurace Starý pivovar dvěma klubovými koncerty. Vystoupí německé kvarteto The Chilkats a v polovině května britsko-české uskupení JNR Robinson Band. Jeho ústřední postavou je londýnský gospelový zpěvák původem z Jamajky Serge Robinson Jr.

„Věříme, že letošní program osloví nejen naše věrné fanoušky, ale také další milovníky dobré hudby nejenom z našeho regionu,“ doufá Jana Kupcová.