Aktuality

V Hankově domě vystoupí přední klavíristka Slávka Vernerová Pěchočová

13. března 2023 | Aktuality

 

Klavíristka Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto vystoupí ve čtvrtek 16. března od 19 hodin v královédvorském Hankově domě na 480. koncertu Kruhu přátel hudby. Společně zahrají klavírní kvartety Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna a Gustava Mahlera.

V Hankově domě vystoupí přední klavíristka Slávka Vernerová Pěchočová

Rodačka ze Dvora Králové je vítězkou Mezinárodní Smetanovy klavírní soutěže v Hradci Králové  a laureátkou několika zahraničních soutěží. „Vystoupila v proslulé Tonnhalle Curych, na festivalu Pražské jaro, hrála s Českou filharmonií a Royal Liverpool Orchestra pod vedením předních dirigentů jako Libor Pešek, Jiří Bělohlávek nebo Jakub Hrůša,“ říká na její adresu Vít Havlíček, dramaturg Klubu přátel hudby.

Slávka Vernerová Pěchočová často spolupracuje s nejlepšími českými smyčcovými kvartety - Pražákovým, Haasovým, Zemlinským, Bennewitzovým. Dvořákovo klavírní kvarteto je předním tuzemským komorním souborem. V roce 2019 obdrželo ocenění Choc de Classica prestižního francouzského časopisu Classica za debutové album kompletního Dvořákova díla.

S kompletními Schumannovými kvartety získalo v lednu 2023 nejvyšší hodnocení dalšího francouzského kritického časopisu Diapason. Nedávno se Dvořákovo klavírní kvarteto představilo v londýnské Conway hall a na festivalu komorní hudby v Lutonu. Opakovaně se vrací na mistrovské kurzy do Cambridge. Natáčí pro rozhlas i televizi.