Aktuality

Infocentrum Lázní Bělohradu čeká stěhování, turisty přivítá v nové radnici

8. března 2023 | Aktuality

 

V nových prostorách už brzo najdou návštěvníci Lázní Bělohradu turistické informační centrum. Během března se přestěhuje z Památníku Karla Václava Raise, kde je dočasně umístěné, do budovy nové radnice na hlavním náměstí. Město zároveň připravuje nové propagační tiskoviny.

Infocentrum Lázní Bělohradu čeká stěhování, turisty přivítá v nové radnici

Infocentrum do konce loňského roku působilo v prostorách cestovní kanceláře. V lednu se provizorně přesunulo do památníku a během následujících dní se nastěhuje do přízemí nové budovy radnice na náměstí. Její stavba skončila loni v létě, budova ale dosud nebyla zkolaudovaná.

Informační centrum bude otevřené celoročně. „V součinnosti s lázněmi se intenzivně zabýváme novými propagačními materiály, které budou naše město lépe prezentovat na poli cestovního ruchu,“ říká starostka Lázní Bělohradu Alena Kuželová.

Významnou vzpruhou pro cestovní ruch by měla být chystaná revitalizace zámeckého parku a oprava Památníku K. V. Raise. Projekt počítá s obnovou zeleně, cest nebo novým pódiem. Na investici s rozpočtem téměř 40 milionů korun chce město získat dotaci v rámci česko-polské spolupráce. Na jaře bude jasné, jestli peníze z Evropské unie dostane.

V zámeckém parku už soukromý investor začal s rekonstrukcí bývalé sýpky. „Má tam vzniknout kavárna, galerie i velkokapacitní sál, který ve městě pro pořádání kulturních a společenských akcí dlouhodobě chybí,“ uvádí starostka.

Podle ní je velkým problémem podkrkonošského regionu nedostatečná kapacita a struktura ubytování. „V regionu chybí turistické ubytovny jako alternativa k hotelům a penzionům. Je řada lidí, kteří rádi cestují nízkonákladově. Když se konají velké akce, jako je třeba v našem městě folklorní festival, tak návštěvníky není kde ubytovat,“ poznamenává Alena Kuželová.

Investice lázeňského města by se v budoucnu měly ubírat i tímto směrem. „V Lázních Bělohrad máme budovu Jiskry, kde zkouší folklorní soubor Hořenák. Do budoucna se to tam nabízí pojmout právě jako ubytovnu pro turisty,“ naznačuje starostka.