Aktuality

Na adopcích lidé poslali safari parku dva miliony. Nejoblíbenější byl hrošík

8. února 2023 | Aktuality

 

Víc jak 2,2 milionu korun poslali lidé v loňském roce na adopce zvířat v královédvorském safari parku. Nejčastěji adoptovali hrošíky liberijské, kteří se dlouhodobě těší největší podpoře. Safari park zavedl adopce před více než 30 lety jako první zoologická zahrada u nás.

Na adopcích lidé poslali safari parku dva miliony. Nejoblíbenější byl hrošík

„Podpora formou adoptivního rodičovství je pro nás nesmírně důležitá. Nejen, že adoptivní rodiče podporují chov vzácných zvířat nemalými částkami, navíc tím ale potvrzují, že safari parku fandí. Toho si velmi vážíme a všem děkujeme,“ uvedl ředitel safari parku Přemysl Rabas.

Do rozpočtu zahrady v loňském roce přispělo 500 mecenášů. Kromě hrošíků nejčastěji podpořili bodlíny a surikaty. Zájem o adopce posílila vánoční kampaň Adoptuj mě!, která představila desítku ikonických druhů chovaných ve Dvoře Králové. V jejím průběhu safari park získal téměř 200 nových adopcí.

Některé adoptivní rodiče zoo odmění zážitky se zvířaty. Dva mecenáši, kteří během loňského roku přispěli, se stanou na jeden den chovateli v safari parku. Na další dvojici čeká prohlídka zahrady s průvodcem, zakončená setkáním se žirafami.

 

Foto: Safari Park Dvůr Králové/ Simona Jiřičková