Aktuality

Safari park o prázdninách pořádá komentované výpravy za tučňáky

1. února 2023 | Aktuality

 

Speciální komentované výpravy za tučňáky brýlovými nabídne o jarních prázdninách safari park ve Dvoře Králové nad Labem. Budou se konat od 7. února do 17. března, dvakrát týdně. Prohlídky vyrážejí vždy v úterý a pátek ve 13.30 hodin od pokladny u lemurů. Trvají přibližně půldruhé hodiny a jsou zdarma.

Safari park o prázdninách pořádá komentované výpravy za tučňáky

Průchozí expozice tučňáků brýlových se otevřela loni v létě a stala se jednou z hlavních atrakcí safari parku. Jedná se o největší expozici tučňáků u nás a na Slovensku. Představuje přístav namibijského města Luderitz.

Na břehu velkého bazénu je dřevěné molo s lodním jeřábem, funkční rezavý maják, lodě zakotvené na oblázkové pláži a soubor hrázděných domků, který odkazuje na evropské osadníky v Namibii. Safari park vloni získal 24 tučňáků z nizozemských zoologických zahrad v Amsterdamu a Arnhemu.

 

Mezinárodní den zeber

Už v pátek 3. února dvorská zoo oslaví Mezinárodní den zeber. U výběhu zeber bezhřívých se ve 12 hodin uskuteční komentované setkání. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti ze života ikonických afrických zvířat i to, jakou roli safari park sehrává v záchraně zeber bezhřívých.

Školáci budou soutěžit o návštěvu Darwinovy stanice s hady, hlodavci, bodlíny a dalšími živočichy. K zařazení do soutěže je potřeba vyplnit kvízový list o zebrách. K dispozici bude na pokladně nebo přímo u výběhu zeber, kde se komentované setkání uskuteční. Darwinovu stanici vítězové navštíví bezprostředně po vyhodnocení soutěže ve 14.30 hodin.