Aktuality

Návštěvnost dvorského infocentra meziročně vzrostla o pět tisíc lidí

27. ledna 2023 | Aktuality

 

Návštěvnost turistického informačního centra ve Dvoře Králové nad Labem se jen pozvolna vrací na úroveň před covidovou pandemií. V loňském roce do něj zavítalo přes 18 tisíc výletníků, o pět tisíc víc než v roce 2021. „Zatím je to stále méně než v letech před koronavirovou pandemií,“ uvádějí pracovnice infocentra Jana Lebedinská a Jana Mikysková.

Návštěvnost dvorského infocentra meziročně vzrostla o pět tisíc lidí

Celkem informační kancelář ve Švehlově ulici vloni navštívilo 18 499 lidí. Největší zájem byl tradičně v létě. Turisté tam chodí nejen pro rady, ale také nakupují upomínkové předměty. „Nejvíce jsme jich prodali v červenci, srpnu a v prosinci. Zájem byl především o předměty do zhruba 80 korun, například o turistické vizitky, magnety nebo pohledy,“ upřesnily pracovnice infocentra.

Městské infocentrum je členem Asociace turistických informačních center České republiky. Poskytuje turistické informace o Dvoře Králové, nabídce ubytování a volnočasových aktivit nebo o dopravních spojích. Kromě upomínkových předmětů se zde dají koupit vstupenky na kulturní akce. Turistům také nabízí veřejný internet nebo možnost uložení zavazadel.

Od října do května je otevřeno každý všední den od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 13 hodin. V hlavní sezoně od června do září je navíc otevřeno i v neděli.

Infocentrum působí ve Švehlově ulici od léta 2020. Předtím fungovalo na náměstí T. G. Masaryka v domě s číslem popisným 2. Město plánuje rekonstrukci budovy společně s opravou sousední bývalé spořitelny, kam by se měla přesunout knihovna Slavoj. Informační centrum se má po rekonstrukci vrátit do původních prostor.