Aktuality

Hobojistka Michaela Hrabánková představí v Hankově domě vzácný anglický roh

24. ledna 2023 | Aktuality

 

Přední česká hobojistka žijící v Paříži Michaela Hrabánková vystoupí ve čtvrtek 26. ledna od 19 hodin v královédvorském Hankově domě. Na koncertu Kruhu přátel hudby zahraje na unikátní anglický roh. Společně s ní vystoupí klavírista Miroslav Sekera, který se představí i jako sólový hráč. Program je sestavený hlavně z francouzské hudby, zazní i skladby českých velikánů.

 

Hobojistka Michaela Hrabánková představí v Hankově domě vzácný anglický roh

Michaela Hrabánková má za sebou studia v Paříži i Bruselu a koncerty po celém světě. Je členkou orchestru královské opery ve Versailles. Vlastní dobový anglický roh, na který při české premiéře zaznělo Largo z Dvořákovy Novosvětské symfonie na konci 19. století. Koncertuje na něj zcela výjimečně.

V Hankově domě vystoupí také klavírista a pedagog pražské Akademie múzických umění Miroslav Sekera. Jako sólový i komorní hráč koncertoval ve Vídni, Tokiu nebo Washingtonu. „Miroslav Sekera získal řadu ocenění a díky umění hry na klavír a současně na housle byl vybrán do role malého Mozarta v oscarovém filmu Amadeus režiséra Miloše Formana,“ prozradil dramaturg Kruhu přátel hudby Vít Havlíček.

Čtvrteční koncert bude sestavený převážně z francouzské hudby. Kromě toho zazní i etuda Na břehu mořském od Bedřicha Smetany a světoznámé Largo z Dvořákovy Novosvětské symfonie. Michaela Hrabánková tuto část zahraje na ojedinělý anglický roh. Diváci si vzácný nástroj budou moci po koncertě zblízka prohlédnout.