Aktuality

Hotel Safari Lodge ve dvorské zoo získal čtvrtou hvězdu

20. ledna 2023 | Aktuality

 

Čtyři hvězdičky udělila Asociace hotelů a restaurací ČR Hotelu Safari Lodge, který se nachází v areálu královédvorského safari parku. Používat je může do roku 2027. Asociace ocenila stylové vybavení, gastronomii i lokalitu hotelu. Po dvoutýdenní zimní přestávce se hotel znovu otevřel tento týden. Kapacita pro hlavní sezonu je už takřka vyprodaná.

 

Hotel Safari Lodge ve dvorské zoo získal čtvrtou hvězdu

„Ocenění bereme jako potvrzení našeho vysokého standardu. Vnímáme to také jako závazek k tomu posouvat se dál a přinášet zase něco nového,“ sdělila manažerka hotelu a kempu Markéta Hradecká Kirschová. Čtyři hvězdičky může hotel využívat až do roku 2027, kdy proběhne další šetření a potvrzení statutu.

„Hotel má ojedinělý styl, protože vybavení i služby jsou tematicky zaměřené vzhledem k charakteru a lokaci hotelu. Hotel zcela odpovídá požadované kategorii a třídě,“ uvedla v závěrečné zprávě hodnotící komise, která čtvrtou hvězdu udělila. 

O ubytování ve dvorském hotelu je obrovský zájem. Kapacity jsou v hlavní sezoně, tedy od května do konce září, téměř obsazené. „Sezonní nabídka je vyčerpaná vždy během několika dnů po spuštění rezervací,“ potvrzuje Markéta Hradecká Kirschová. Safari Lodge je společně s restaurací Safari pivovar a hlavní pokladnou součástí hlavní budovy.

Poslední velká rekonstrukce hotelu se uskutečnila v roce 2018, kdy došlo k modernizaci pokojů. Ve stejné době dostal africkou podobu hlavní vstup do zoologické zahrady a safari park otevřel vlastní pivovar. V České republice je v současnosti 173 čtyřhvězdičkových hotelů certifikovaných Asociací hotelů a restaurací.