Aktuality

Výstava v safari parku vypráví příběhy zvířat zasažených válkou

12. ledna 2023 | Aktuality

 

Osudy domácích i exotických zvířat na ukrajinském území zasaženém válkou s Ruskem představuje nová interaktivní výstava v královédvorském safari parku. Jejím autorem je ukrajinský umělec Igor Pavlyuk. Umístěná je v pavilonu slonů a k vidění tam bude dva týdny.

Výstava v safari parku vypráví příběhy zvířat zasažených válkou

Osmnáct výstavních panelů se po Polsku a Slovensku v lednu dostalo do České republiky. Výstava Why? Příběhy zvířat z války byla už začátkem měsíce představena v Senátu. „Přiblížením příběhů domácích, divokých zvířat, i těch chovaných v zoo, chci ukázat, že válku je třeba zastavit kvůli lidským obětem i obrovským škodám na přírodě a zvířatech,“ vysvětlil Igor Pavlyuk.

S konkrétním příběhem lva, tygra, papouška nebo psa, které výtvarník zachytil na plátnech, se návštěvníci seznámí po načtení QR kódu.

Safari park je od začátku ruské agrese velmi aktivní v podpoře partnerských zoologických zahrad na Ukrajině. Ve spolupráci se Zoo a zámek Zlín – Lešná například věnoval ukrajinským zahradám půl milionu korun a poskytuje i materiální pomoc. Poskytl také azyl a zaměstnání několika Ukrajincům, kteří před válkou utekli do Česka.