Aktuality

Zahraniční novináři navštívili Podkrkonoší

16. prosince 2022 | Aktuality

 

V rámci Adventního press tripu zavítali polští novináři do Podkrkonoší a na Hradecko. Během tří dnů, které v Královéhradeckém kraji strávili, tak měli novináři možnost na vlastní kůži zažít to nejlepší z adventu.Ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a DMO Hradecko se ve dnech 6. až 8. prosince 2022 uskutečnil Adventní press trip pro novináře z Polska.

 

Zahraniční novináři navštívili Podkrkonoší

V Podkrkonoší novináře přivítal předseda spolku Ivan Doležal společně s manažery Dominikem Lukaštíkem a Monikou Benešovou. Novináři si na úvod dvoudenního programu prohlédli výrobnu Kubištovy Hořické trubičky a sami si vyzkoušeli, jak se ikonická sladká pochoutka vyrábí i chutná. Nechyběla zastávka u hřbitovního portálu na vrchu Gothard a následně oběd v restauraci Staré Časy a poté prohlídka v místním pivovaru JungBerg. Zde si novináři v doprovodu Tomáše a Lucie Jungových prohlédli nejen interiér pivovaru, ale také místní pivo ochutnali. V závěru putování po Hořicích účastníci press tripu zavítali do městského muzea, kde se o historii města i samotného muzea dozvěděli více, díky odbornému výkladu PhDr. Oldřišky Tomíčkové.

Adventní press trip pokračoval ve Dvoře Králové nad Labem návštěvou expozice Tradice výroby vánočních ozdob v městském muzeu, zde novináře přivítala a výstavou provedla ředitelka muzea Alexandra Jiřičková. Poté se novináři přesunuli do královédvorského Safari Parku, kde zažili Afriku doslova všemi smysly.

Poslední den adventního tripu začal návštěvou výrobny vánočních ozdob Ozdoba.cz ve Dvoře Králové nad Labem. Výrobu křehké krásy, která má na Královédvorsku dlouholetou tradici, prošli od samého začátku, tedy od foukání přes stříbření až po malování. Energii před poslední zastávkou načerpali v cukrárně Milujeme Dorty. Pomyslným vrcholem tripu byla prohlídka Hospitálu Kuks s kastelánem Liborem Švecem a závěrečný oběd v restauraci Baroque.

Za skvělou spolupráci a perfektní organizaci na Adventním press tripu všem velmi děkujeme! Především pak krajské Centrále cestovního ruchu a kolegyni Michaele Cápové, paní překladatelce, Kubištovy Hořické trubičky, Restaurace Staré Časy, Pivovar JungBerg, Městské muzeum Hořice, Městské muzeum Dvůr Králové nad Labem, Safari Park Dvůr Králové, Safari pivovar, výrobna vánočních ozdob Ozdoba.cz, Milujeme Dorty, Zkus Kuks a Hospitál Kuks, restaurace Baroque.