Aktuality

O víkendu začíná Vánoční zoo, potrvá do začátku ledna

15. prosince 2022 | Aktuality

 

Tisíce světel na vánočních řetězech, zářící siluety nosorožců nebo buvolů, svítící skulptury baobabů a desítky vánočních stromků. Takové kulisy čekají od soboty na návštěvníky safari parku ve Dvoře Králové nad Labem, kde začíná oblíbená Vánoční zoo. Svátečně vyzdobený areál zůstane do 2. ledna, pokladny budou otevřené do 18 hodin.

O víkendu začíná Vánoční zoo, potrvá do začátku ledna

Vánoční zoo patří vedle listopadového Týdne duchů každoročně mezi nejpopulárnější akce v safari parku. Kromě bohaté světelné výzdoby areál oživí dva zlaté baobaby, evropské vánoční stromky, zdobené ručně foukanými ozdobami z královédvorských dílen, desítky adventních věnců, girland a dalších dekorací.

Ani letos nebudou chybět dřevěné stromky typické pro jižní Afriku. Vlastnoručně vyrobenými ozdobami je pomáhají zdobit místní školy. Turnikety budou během celé Vánoční zoo otevřené až do 18 hodin. Pouze na Štědrý den a Silvestra do 14 hodin.

Přestože mrzne, do venkovních výběhů dál chodí šelmy, nosorožci, zebry, buvoli kaferští nebo tučňáci brýloví. Mezi největší lákadla patří v těchto dnech dvě mláďata levharta perského. Narodila se v srpnu jako jediná mláďata svého druhu v zoologických zahradách po celém světě za poslední rok.