Aktuality

Betlém a světélkující jabloň. Advent dorazil i na Štěrbovu vilu

30. listopadu 2022 | Aktuality

 

Nejen náměstí a ulice měst, ale také oblíbené turistické cíle v Podkrkonoší ožily vánoční atmosférou. Adventní výzdobu o víkendu rozsvítila Štěrbova vila u přehrady Les Království. Dominantou areálu, kde se v létě konají koncerty, je vánočně nazdobená jabloň. O víkendech se v areálu konají akce pro veřejnost.

Betlém a světélkující jabloň. Advent dorazil i na Štěrbovu vilu

Několik malých vánočních stromků, betlém na pódiu a vzrostlá jabloň vyzdobená desítkami světel. Tak to od prvního adventního víkendu vypadá na Štěrbově vile. „V takovémto rozsahu máme vánoční výzdobu poprvé. Zatímco v minulých letech byl areál většinu zimy zavřený, letos máme otevřeno každý víkend,“ říkají provozovatelé Štěrbovy vily Roman Bros a Marek Pel.

O víkendech je otevřená vytápěná stodola a stan, kde se konají také akce pro veřejnost. Nejbližší bude už o tomto víkendu. „Druhou adventní neděli budou ve stodole výtvarné dílny pro děti, kde si budou si moci kreslit nebo navlékat korálky,“ prozrazují.

Následující víkend se uskuteční 4. ročník akce Svařáček pod jabloní. Štěrbova vila bude pro veřejnost otevřená i o vánočních svátcích a na Silvestra. Poslední den v roce si návštěvníci pochutnají na ovaru nebo tlačence.

Od roku 2017 je Štěrbova vila dějištěm koncertů. Letos v areálu, odkud před víc jak sto lety bratři Štěrbové řídili stavbu nedaleké přehrady, vystoupilo divadlo Sklep, zpěváci Michal Hrůza, Jaroslav Uhlíř nebo kapela Tros Discotequos. Kulturní léto bude pokračovat i v příštím roce. Potvrzený je už červencový koncert kapel Mig 21 a Nebe.