Aktuality

Bělohradský zimní čas nabídne výstavu, koncert i kino na kolečkách

23. listopadu 2022 | Aktuality

 

Vánoční výstavou začne v pátek 25. listopadu série kulturních a společenských akcí Bělohradský zimní čas v Lázních Bělohrad, který pořádá Městské kulturní středisko. Kromě rozsvícení vánočního stromu a adventního jarmarku organizátoři připravili divadelní představení, koncert nebo promítání kina na kolečkách.

Bělohradský zimní čas nabídne výstavu, koncert i kino na kolečkách

„Bělohradský zimní čas standardně zaměřujeme především na děti. V loňském roce jsme kvůli covidu museli zrušit tradiční adventní trh, letos rozsvěcíme vánoční strom v plné kráse včetně adventního trhu. Vše bude probíhat tak, jak jsme byli zvyklí před pandemií,“ potvrdila vedoucí kulturního střediska Petra Hanušová.

Páteční vernisáž se uskuteční v budově bývalé spořitelny u autobusového nádraží od 16 hodin. Kromě betlémů výstava představí vánoční zvyky a ozdoby. Betlémy pocházejí od soukromých sběratelů, sadu vánoční ozdob zapůjčilo Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem.

V někdejší spořitelně se vánoční výstava uskuteční poprvé, v minulosti se konaly v Památníku K. V. Raise. „Snažíme se prostor, který byl doteď nevyužitý, oživit. Je to navíc blíž lidem, kteří čekají na autobus nebo se jdou podívat na trh. Můžou se tak zastavit na výstavě a nasát vánoční atmosféru,“ vysvětlila Petra Hanušová.

Výstava potrvá do konce prosince. Otevřená bude každé úterý, čtvrtek a sobotu od 9 do 12 a od 14 do 16 hodin. V neděli pouze odpoledne. První adventní neděli se na Malém náměstí v 17 hodin rozsvítí vánoční strom, předcházet mu bude jarmark s dekoracemi, šperky nebo keramickými výrobky. Začne ve 13 hodin. V doprovodném programu vystoupí kapela Regioband, děti z místní základní školy a folklorní soubor Hořeňák.

V prosinci Bělohradský zimní čas nabídne promítání nové pohádky Největší dar, které do sokolovny 11. 12. přiveze kino na kolečkách. O čtvrté adventní neděli vystoupí v Kostele Všech svatých Zámecké saxofonové kvarteto a v aule základní školy bude představení Nad Betlémem svítí hvězda v podání  loutkového Divadla eMILLIon z Větrného Jeníkova.

„Bělohradský zimní čas pořádáme ve spolupráci s římskokatolickou farností, takže jeho součástí budou také mše v Kostele Všech svatých,“ doplnila Petra Hanušová. Bělohradský zimní čas vyvrcholí 1. ledna novoročním výběhem a výšlapem na Byšičky.