Aktuality

Sezona Kruhu přátel hudby pokračuje koncertem kytarového dua

8. listopadu 2022 | Aktuality

 

Druhým koncertem pokračuje ve čtvrtek 10. listopadu sezona Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem. Ve špýcharu Městského muzea od 19 hodin vystoupí duo Siempre Nuevo, které v roce 2007 založili vynikající kytaristé Matěj Freml a Patrick Vacík. Mají za sebou desítky koncertů v Čechách i zahraničí.

Sezona Kruhu přátel hudby pokračuje koncertem kytarového dua

Siempre Nuevo má v repertoáru kromě vlastních skladeb i kompozice jiných autorů, od baroka až po soudobé skladatele. Hrají na dobové nástroje, což historickým skladbám dodává autentický zvuk. Ve Dvoře Králové vystoupí s programem Poklady české a španělské kytary. Zazní skladby Štěpána Raka, Milana Tesaře nebo Enriqua Granadose.

Matěj Freml je vedoucím katedry strunných nástrojů na JAMU v Brně, Patrick Vacík působí jako pedagog na Pražské konzervatoři. V době, kdy Simepre Nuevo založili, studovali na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Weimaru. V roce 2008 duo vyhrálo první mezinárodní soutěž v italské Gorizii. Od té doby za sebou má řadu koncertů v Čechách, Německu, Polsku a Itálii.

Po vystoupení na Mezinárodním hudebním veletrhu v Šanghaji v roce 2010 Siempre Nuevo odehrálo několik koncertů v čínských městech. Kytaristé spolupracovali se sopranistkou Markétou Fassati nebo se smyčcovým kvartetem Epoque Quartet. Duo zatím vydalo tři alba.

Letošní 55. sezona Kruhu přátel hudby potrvá do června, každý měsíc je na programu jeden koncert. „V dramaturgii najdeme přední české interprety, mezi něž patří členové České filharmonie, Symfonického orchestru Českého rozhlasu, prestižního orchestru královské opery ve Versailles, Slovenského národního divadla, ale i pedagogové pražské AMU a brněnské JAMU,“ sdělil dramaturg Kruhu přátel hudby Vít Havlíček.