Aktuality

Turistická sezóna byla ukončena drakiádou

23. října 2022 | Aktuality , Tiskové zprávy

 

V sobotu 22. října byla na vrchu Zvičina úspěšně uzavřena uplynulá turistická sezóna v Podkrkonoší. Zavírání turistické sezóny spojené s drakiádou bylo zahájeno v 10 hodin a program pokračoval až do odpoledních 17 hodin.

Turistická sezóna byla ukončena drakiádou

I přes typicky podzimní proměnlivé počasí bylo na Zvičinu živo. Tradiční drakiádu, dílničky a soutěže pro děti zajistil Turisťáček Hořice. Celkem se sešlo přes 40 zaregistrovaných draků a několik dalších bez registrace. Nad kopcem se vznášeli celý den a někteří se chvílemi doslova ztráceli v mlze. Přes to si všechny děti, společně s dospělými, pouštění draků náramně užily a každý z účastníků byl odměněn poukázkou na občerstvení u stánku i drobným dárkem včetně pamětního diplomu. O živé hudební vystoupení se postarala skupina Muzikant Revival, kterou hudebně i slovem vystřídal Kamil Kašparovský.

Na místě opět nechyběly stánky s nabídkou pochutin a regionálními produkty. Zakoupit bylo možné horkou medovinu či svařák, pivo, čerstvou kávu, trdelník, lívance, domácí marmelády a džemy i uzeniny. Občerstvit se a zahřát mohli turisté také v Raisově chatě.

Požárníci ze sboru dobrovolných hasičů Mlázovice přijeli s hasičským vozem, do něhož měli po celý den návštěvníci možnost nahlédnout a dozvědět se mnoho zajímavých informací. V popoledních hodinách pak dorazili do cíle ke kostelu sv. Jana Nepomuckého i účastníci pochodu „Kostelní cestou“ z Horní Brusnice.

Děkujeme všem, kdo si společně s námi, i přes nepřízeň počasí, přišli na Zvičinu užít krásnou sobotu a uzavřít turistickou sezónu!

Akci zorganizoval spolek Podzvičinsko ve spolupráci se svými členy a Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

DM Podkrkonoší