Aktuality

Vinobraní na Kuksu

8. září 2022 | Aktuality

 

Tradiční slavnosti vína a burčáku v Kuksu se uskuteční už tuto sobotu 10. září 2022 od 10 do 18 hodin. Již po šestnácté obsadí vinaři romantické prostředí barokního areálu Hospitálu Kuks. Ve 13 hod po kaskádovém schodišti opět poteče víno jako za dob hraběte Šporka a od 10 do 17 hod bude možné ochutnat víno ve vinných lázních. Nebude chybět tradiční jarmark a doprovodný hudební program.

Vezměte deku, přibalte dobrou náladu a přijeďte strávit sobotní den na Vinobraní na Kuksu. Program 16. ročníku slavností vína a burčáku vás jistě nenechá na pochybách, že trávíte čas na tom správném místě. A na co se tedy můžete těšit?

Vinobraní na Kuksu

PROGRAM:

  • od 10,10 hod hradecká kapela SONET  
  • od 12,00 hod POTKALI SE U JESKYNĚ (divadlo pathalie) – komedie o dvou starcích a věčném mládí
  • od 13,30 hod  GOOD SEASON s program Café Paris věnovaný francouzským šansonům a legendě Edith Piaf a její nástupkyni ZAZ                                                                                                                                                             
  • od 15,00 hod Martin Růža v doprovodu Karla Koldinského                                                                                                    
  • od 16,15 hod TWO 4Y Akustické hudební duo – Cover verze známých světových skladeb                       
  • historické tance a dobové kostýmy představí SPOLEK HISTORICKÝCH TANCŮ 

Historická tradice pouštění vína po kaskádovém schodišti od 13 hodin.

Stejně jako za dob hraběte Šporka poteče během Vinobraní na Kuksu víno po kaskádovém schodišti. Každý si tak může okusit, jaké to je, když víno teče po schodišti zdobeném sochami tritonů přímo do skleniček.

Co vás během vinobraní ještě čeká?

Kromě spousty druhů vín a burčáku, budou k zakoupení vybrané pochoutky i řemeslné výrobky.

A jak se do Kuksu dostanete?

Na kole

Na Kuks vede labská cyklostezka, po které je možné dojet pohodlně a bezpečně na kole a to jak ze směru od Hradce Králové (Jaroměře), tak od Dvora Králové. Úsek z Hradce Králové do Kuksu byl slavnostně otevřen v květnu 2013. Jedná se o nejdelší souvislý úsek Labské cyklostezky v Česku. Cyklostezka propojila nejzajímavější regionální památky (Hospital Kuks, kaple ve Smiřicích, pevnost Josefov) s krajským městem a navazuje na další cyklotrasy. Téměř 30km trasa vede podél řeky Labe po rovině a je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Vlakem

Železniční stanice Kuks se nachází necelých 300m od zahrad Hospitálu Kuks. Časté spojení v dopoledního hodinách tam a v odpoledních hodinách zpět. Vlak je ideální volbou pro všechny, kdo chtějí cestovat pohodlně a navíc se můžete narozdíl od auta nebo kola na zpáteční cestu posilnit vínem nebo burčákem.

Autem

Na Kuks se dostanete po silnici č. 37 mezi Jaroměří a Dvorem Králové nad Labem. Po příjezdu do obce naleznete záchytné parkoviště, odkud je to do areálu již kousek, k samotnému hospitálu potom cca 15 minutová procházka.

Autobusem

Pokud zvolíte cestu autobusem, vystupte na zastávce Kuks, odb., případně regionální autobusy Královéhradeckého kraje (linky 297, 398, 410, 451, 491) Vás zavezou až na zastávku Kuks, parkoviště a zde budete také odpoledne nastupovat. Více informací naleznete v přiložených letácích, na www.dopravakhk.cz nebo www.idos.cz

Další informace najdete na webu http://vinobranikuks.cz/

Zdroj/foto: Vinobraní Kuks