Aktuality

THEATRUM KUKS aneb Baroko, jak jej nečekáte!

17. srpna 2022 | Aktuality

 

THEATRUM KUKS – 21. ročník festivalu barokního a barokem inspirovaného umění v jedinečném prostředí kukského areálu a okolí se uskuteční od 24. do 28. srpna 2022.

Multižánrový festival už po jednadvacáté vrací do Kuksu živé umění. Od 24. do 28. srpna 2022 vás čeká divadlo, vážná hudba, tanec, opera, loutkové divadlo, workshop, výlet a spousta dalších neopakovatelných zážitků! Letošním 21. ročníkem se bude prolínat téma vody jako připomínka 330letého výročí založení lázní Kuks - a vodu budeme ochutnávat všemi smysly.

THEATRUM KUKS aneb Baroko, jak jej nečekáte!

Festival Theatrum Kuks navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Hlavním krédem festivalu je víra v to, že baroko má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit. K tomu pomáhá i platforma #novebaroko

Festival založil v roce 2002 prof. Stanislav Bohadlo, významný český muzikolog a iniciátor kulturního života. Festival se zrodil společně s hereckou společností Geisslers Hofcomoedianten, která pod vedením režiséra Petra Haška od počátku spoluvytvářela profil a inscenační poetiku „nového barokně-divadelního stylu“. Členové souboru Geisslers Hofcomoedianten převzali v roce 2017 produkčně-uměleckou organizaci festivalu.

Kompletní PROGRAM A VSTUPENKY NAJDETE ZDE.

Další informace o festivalu najdete na webu: https://theatrum-kuks.cz/