Aktuality

Tučňáci brýloví dorazili do Safari Parku

8. července 2022 | Aktuality

 

Ve středu 29. června 2022 dorazil do safari parku ve Dvoře Králové cenný náklad. Hejno ohrožených tučňáků brýlových obydlelo zbrusu novou expozici, která se návštěvníkům otevřela začátkem letních prázdnin.

Odborníci tučňáky po více než desetihodinové cestě prohlédli, identifikovali je pomocí čipů a dalších značek, a rychle zvážili. Celá akce netrvala ani hodinu. Poté si tučňáci v absolutním klidu pomalu začali přivykat na nový domov.

Od čtvrtka 7. července 2022 už jsou tučňáci k vidění! V jejich expozici je nyní můžete sledovat přes nízký plůtek. Tučňáci využívají i velký bazén, a tak potřebují čas na přivykání. Jakmile se trochu uklidní, budete si je prohlédnout i ze stezky vinoucí se jejich výběhem.

Tučňáci brýloví dorazili do Safari Parku

Pobřeží Namibie - Tučňáci brýloví

Vypravíte-li se na pláž u namibijského města Lüderitz, v místech, kde se potkávají poušť s oceánem, narazíte na tučňáky v relativní harmonii s lidmi. I v safari parku proto najdete rezavý maják, jeřáb na překládku ryb a skladiště, a dokonce i několik lodí „zaparkovaných“ na oblázkové pláži. Na té se také nacházejí hnízdní boudy pro tučňáky, ukryté podobně jako v divočině mezi velkými kameny. Tučňáci mají k dispozici i vnitřní ubikaci s bazénky, předpokládáme ale, že budou venku po celý rok.

Ačkoli tučňáky tu máte na dosah ruky, určitě se je nesnažte hladit. Mají velmi ostré zobáky!

Podobný výběh nenajdete široko daleko nikde jinde a my doufáme, že se tento kout zahrady brzy stane jedním z nejoblíbenějších.

Expozice tučňáků je součástí velkého celku Jihozápadní Afrika. Návštěvníky tu zatím čeká ještě velká průchozí voliéra pro plameňáky růžové a další vodní ptáky, brzy bude dokončen i velký výběh pro zebry Hartmannové, voliéry pro volavky obrovské a pelikány, a později i expozice hyen a dalších zvířat.

Občerstvit se můžete v nové restauraci Steak House s výhledem na první vinici ve Dvoře Králové.

Expozice tučňáků bude otevřena v první polovině července 2022.

https://safaripark.cz/

Foto: SPDK/Helena Hubáčková