Aktuality

Expozice s exkurzí na přehradě Les Království

31. května 2022 | Aktuality

Navštivte letos v létě Expozici na přehradě Les Království, kterou pro vás připravilo Povodí Labe. Najdete ji v domku hrázného, který nemůžete minout. Připomíná totiž pohádkový hrad! Stihnout to můžete od června do konce září. Expozice je věnovaná historii i současnosti vodního díla a národní kulturní památky a také činnosti státního podniku Povodí Labe. Za příznivých podmínek se podíváte i do věžičky.

Na přehradu se pohodlně dostante autem, na kole i pěšky. Ze Dvora Králové nad Labem je to sem asi 5 kilometrů. Vydat se můžete pěší turistickou trasou po modré a zelené. Na kole cyklotrasou č. 2. Autem přes Dvůr Králové nebo směrem od Bílé Třemešné. 

Expozice s exkurzí na přehradě Les Království

Otvírací doba 2022:     v červnu a září každou sobotu a neděli; v červenci a srpnu ve dnech čtvrtek - neděle 10-16 hodin (poslední vstup v 15 hodin)

Prohlídka je bez výkladu a trvá 30-40 minut (včetně věže). Budova není bezbariérová.

 

Vstupné:

základní               50,- Kč

snížené                20,- Kč

děti do 6 let zdarma

Snížené vstupné platí pro seniory nad 65 let, děti 6-15 let, studenty SŠ a VŠ do 26 let po předložení studijního průkazu nebo ISIC, držitele průkazu ZTP, ZTP/P.

Vstupné se platí na místě platební kartou nebo v hotovosti.

Prohlídka je podmíněna rezervací prostřednictvím REZERVAČNÍHO SYSTÉMU nejpozději 15 minut před začátkem prohlídky. Rezervace je nutná i pro děti, které mají vstup zdarma. Věnujte prosím pozornost pokynům v rezervačním systému. Rezervace je dokončena až po Vašem potvrzení prostřednictvím e-mailu (je nutná aktivní odpověď do 60 minut).

Telefon na obsluhu expozice: 722 975 327 (pouze během otvírací doby)

Součástí prohlídky NENÍ exkurze na vodním díle. Hráz přehrady a její okolí je volně přístupné po veřejných komunikacích, při pravém zavázání hráze je informační tabule, která stručně seznamuje s historií přehrady a jejími parametry.

http://www.pla.cz/