Aktuality

Muzejní noc a jízda parního vlaku

24. května 2022 | Aktuality

Během posledního květnového víkendu, od pátku 27. do neděle 29. května 2022, vyjedou opět do Podkrkonoší parní vlaky. Ve Výtopně Jaroměř proběhne muzejní noc s bohatým programem a jízdy vlaků zakončí nedělní výjezd u příležitosti 140. výročí od zahájení provozu na trati Hradec Králové - Sadová - Hořice v Podkrkonoší - Ostroměř.

První vlak na cestu vyrazí už v pátek 27. května 2022 po 10 hodině a to na trase z Turnova přes Jičín do Hradce Králové a zpět. Ve Výtopně Jaroměř se zároveň uskuteční tradiční akce „Muzejní noc“, kdy se návštěvníci mohou těšit na večerní prohlídku, předváděcí jízdu lokomotiv, zatopení v parní lokomotivě či rozsvěcení návěstidel.

Muzejní noc a jízda parního vlaku

V sobotu 28. května vyjedou vlak z Jaroměře do Hradce Králové a poté zpět přes Jaroměř do České Skalice. Tuto trasu pojedou během soboty celkem třikrát.

V neděli 29. května 2022 budou jízdy parních vlaků pokračovat jízdou z Jaroměře do Hradce Králové, odtud přes Jaroměř a Dvůr Králové nad Labem do Bílé Třemešné a zpět do Hradce Králové. Víkend s párou bude zakončen výjezdem vlaku z Hradce Králové do Turnova přes Ostroměř.  Bude to zároveň připomenutí 140 let od zahájení provozu na trati Hradec Králové - Sadová - Hořice v Podkrkonoší - Ostroměř.

Více informací naleznete na webu: https://www.vytopnajaromer.cz/