Aktuality

SEZÓNA V PODKRKONOŠÍ ZAHÁJENA!

11. května 2022 | Aktuality , Tiskové zprávy

 

V sobotu 7. května 2022 byla na vrchu Zvičina úspěšně zahájena turistická sezóna. Konalo se zde tradiční Otevírání turistické sezóny a Festival regionálních produktů. Letošní ročník se mimořádně vydařil a to především díky spolupráci mezi jednotlivými aktéry nejen v našem území. Bohatý program nejen pro rodiny s dětmi byl doplněn o stánky s produkty všeho druhu držitelů značek regionální produkt Podkrkonoší a Krkonoše.

 

SEZÓNA V PODKRKONOŠÍ ZAHÁJENA!

Slavnostního přestřižení pásky a symbolického zahájení turistické sezóny v Podkrkonoší se zúčastnili vzácní hosté a starostové nejen z území, mezi nimiž nechyběli Martina Berdychová (náměstkyně hejtmana), Ivan Doležal (předseda DMO Podkrkonoší), Jan Jarolím (starosta Dvora Králové n. L.), Matěj Hlavatý (starosta Tetína), Jana Kuthanová (starostka Hoříněvsi, předsedkyně NSMAS), Jana Němečková (starostka Dobré Vody u Hořic, předsedkyně MAS Podchlumí), Jana Bouzková (místostarostka Hořic), Jiří Vojtíšek (Starosta Horní Brusnice) a Zlata Brádlová (starostka Holovous).

O zábavné aktivity pro děti i dospělé se postarali pracovníci z MAS Podchlumí, z.s., MAS Královédvorsko a MAS Krkonoše. Děti si mohly vyzkoušet hry, soutěže i jízdu zručnosti. Dílný pro děti zajistil Turisťáček Hořice. Nechyběla ani ukázka požární techniky, kterou zajistil Sbor dobrovolných hasičů Mlázovice.

V rámci programu vystoupila taneční skupina Attitude ze Dvora Králové nad Labem a pohádku pro děti zahráli Loutkáři z Hořic. Zpestřením celého dne pak byla vystoupení šermířů ze Dvora Králové nad Labem. V rámci hudebního doprovodu zahrál Vlček&band a na své si přišli i milovníci dechovky, kterým zahrála skupina Podzvičinka.

U stánků bylo možné zakoupit nejen občerstvení či dobrou kávu, ale také další regionální produkty z Podkrkonoší a Krkonoš. K dostání byly například Hořické trubičky, čokoláda, čerstvá káva či pivo. Návštěvníci měli možnost občerstvit se také v kiosku i přímo v restauraci v Raisově chatě.

Po celý den bylo na místě možné informovat se o turistických cílech ve městech Hořice a Dvůr Králové nad Labem. Nechyběl ani stánek s propagačními materiály, mapami a brožurami z turistické oblasti Podkrkonoší, o které je mezi návštěvníky vždy velký zájem. V rámci česko-polské spolupráce na projektu Infomost mezi Polskem a Českem byli přítomni i partneři projektu a kolegové z Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracja Wałbrzyska (LOT WA), kteří prezentovali turistické cíle svého území Walbřišska.

V odpoledních hodinách se Zvičina stala cílem turistického pochodu Memoriálu Václava Dobeše Šárovcova Lhota-Zvičina i pochodu Kostelní cestou z obce Horní Brusnice.

Počasí vyšlo na jedničku a na Zvičině bylo plno! Děkujeme všem, kdo společně s námi přišli na Zvičinu symbolicky přivítat turistickou sezónou 2022! Opět se sejdeme zase na podzim.

DMO Podkrkonoší

 

Fotografie: Ladislav Válek