Aktuality

Safari Park Dvůr Králové vstupuje do letní sezony 2022

27. dubna 2022 | Aktuality

Safari park vítá jaro. Zvířata v Africkém a Lvím safari symbolicky přivítají herci seriálu ZOO. Pro své příznivce si Safari Park připravil ve spolupráci s TV Prima a seriálem ZOO bohatý program s jedinečným koncertem zpěvačky a herečky Evy Burešové.

Velká slavnost oživí 29. dubna 2022 amfiteátr za Neumannovou vilou. Milovníkům safari parku a seriálu ZOO nabídne řadu zábavných aktivit, her a především autogramiádu protagonistů ZOO a koncert zpěvačky a herečky Evy Burešové. Představitelka seriálové Viki během jedinečného vystoupení také pokřtí nové album písní, které zní v každé epizodě. „Naše deska písní k seriálu ZOO přivede starší generaci do hezkých vzpomínek, a zároveň té generaci mladší představí písně, které již třeba ani nemůže znát, a pozná je díky Vaškovi Noidu Bártovi i v novém kabátě. Věřím, že si každý jednu oblíbenou najde, a doufám, že mu vykouzlí úsměv na rtech a krásné nové vzpomínky,” popisuje Eva Burešová.

Safari Park Dvůr Králové vstupuje do letní sezony 2022

Koncert je zcela zdarma v rámci vstupného do safari parku. Pokladna u lemurů zůstane výjimečně otevřena do 17 hodin.

Program na 29. dubna 2022

  • 14.00 – zahájení akce
  • 14.30 – kvízy
  • 15.30 – koncert Evy Burešové a křest alba
  • 16.30 – kvízy, soutěže
  • 17.00 – autogramiáda

Safari park hraje v seriálu ZOO hlavní roli – právě v jeho prostředí se seriálový hit Primy natáčí. V některých epizodách se objevují nejen zvířecí obyvatelé a areál, ale také někteří příznivci safari parku coby kompars. Role si střihli už i někteří zaměstnanci, mezi nimi ředitel Přemysl Rabas. Ačkoli děj je zcela dílem scénáristů, řada příběhů je inspirována reálnými příběhy a situacemi.

V sobotu 30. dubna se letos poprvé rozjedou oblíbené Afrika trucky.

Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari po dlouhé zimě přivítají i osobní vozy všech zájemců. Na pláních v údolí potoka Netřeby je znovu přivítá i řada afrických zvířat. Areál je mimo jiné domovem největších smeček lvů berberských a psů hyenových v Česku.

Safari letos otevírá mimořádně brzy. Na proslulé dvorské pláně se zatím vypraví jen část zvířat: těšit se můžete na lvy berberské a psy hyenové, jediné české stádo buvolů pralesních, pakoně, watussi, pštrosy, pelikány nebo kriticky ohrožené osly somálské.

Další zvířata - zejména mláďata, která by stále mohla prochladnout - se do safari vydají až později.

Do 13. května safari park nabízí mimořádnou sníženou cenu:

  •  zůstává zimní vstupné (online ještě výhodnější)
  • do Afrického a Lvího safari se můžete vypravit Afrika truckem, a to za 40 Kč/osoba (dítě do 2 let zdarma)
  • vjezd osobním autem možný za 50 Kč, vjezdenky výhradně na místě
  • Safaribus bude v provozu od 14. května

Výběhy klasické pěší části zahrady v závislosti na počasí obývají stovky nových mláďat – v průběhu zimní sezony přišli na svět mimo jiné zebry, vodušky abok, buvoli kaferští, zebry, pelikáni tří druhů, impaly, kudu malí, gueréza angolská, cibetky africké, antilopy vrané, marabu afričtí, želva paprsčitá a mnoho dalších. V průběhu května se do obrovského přírodního jezera nastěhuje i největší evropské stádo hrochů obojživelných.

Další informace: https://safaripark.cz/