Aktuality

Památky vstupují do nové turistické sezóny!

30. března 2022 | Aktuality

Po dlouhých zimních měsících, kdy je většina památek pro návštěvníky uzavřena, se brány opět otevřou! V Podkrkonoší se turisté dočkají už první dubnový víkend. Do nové turistické seźony vstoupí Hospitál Kuks i hrad Pecka.

Už v pátek 1. dubna 2022 přivítají první návštěvníky v Hospitálu Kuks. Otevřeny budou všechny 4 prohlídkové okruhy i bylinkářství na nádvoří. Návštěvníci se mohu těšit na chodbu plnou nástěnných maleb Tance smrti, jednu z nejstarších lékáren U Granátového jablka či sochy Ctností a Neřestí. Bezesporu velkým lákadlem jistě bude také obraz s podobiznou Jana Michaela Šporka, který byl odcizen pří velké noční loupži a po třiceti letech zpět navrácen do Kuksu. Prohlédnut si ho bude možné na prohlídkovém okruhu "Hospitál".

Památky vstupují do nové turistické sezóny!

V sobotu 2. dubna 2022 od 10 hodin proběhne tradiční zahájení turistické sezóny na hradu Pecka. Už v 11 hodin na hrad přijede Kryštof Harant se svou družinou a slavnostně otevře novou turistickou sezónu. Během programu, který potrvá až do 16 hodin, návštěvníky čeká velikonoční jarmark, šermířská vystoupení, hudební vystoupení skupiny Mellisa i samotné prohlídky hradu. Na Pecce si kromě dvou prohlídkových okruhů zaměřených na historii hradu a městečka, užijete také krásný výhled do krajiny Podkrkonoší i na vrcholky Krkonoš. 

Více informací najdete na webových stránkách https://www.hospital-kuks.cz/ a http://www.hradpecka.cz