Aktuality

Kouzlo Vánoc aneb jak si zkrášlit čas vánoční v Hořicích

30. listopadu 2021 | Aktuality

Adventní čas je již v plném proudu a nejkrásnější svátky v roce se pomalu, ale jistě, blíží. Čekání si můžete zpříjemnit návštěvou výstavy či tvořivých dílen.

Městské muzeum a galerie Hořice srdečně zve na výstavu o vánočních tradicích v Podkrkonoší - Kouzlo Vánoc aneb jak si zkrášlit čas vánoční. Interaktivní výstava věnovaná vánočním tradicím byla otevřena v sobotu 27. 11. 2021 a navštívit ji bude možné až do neděle 9. 1. 2022. 

„Vánoční výstavu pojímáme interaktivně tak, aby se lidé nejenom dozvěděli o našem regionu co nejvíce, ale aby si sami vyzkoušeli a odnesli domů dílo, které si vyrobí vlastníma rukama. Ruční výroba, ať už vánoční ozdoby, perlařství, výroba modrotisku, perníkářství nebo výroba betlémů, to vše je pro Podkrkonoší typické. Proto jsme v rámci výstavy zařadili ukázky z těchto řemesel a také několik tvořivých dílen. Každý kdo se zúčastní kurzů, si zaplatí pouze použitý materiál, účast na kurzu je náš vánoční dárek a poděkování našim návštěvníkům a mají ji zdarma. Podrobnosti najdou zájemci na našich webových stránkách.“ uvádí Adéla Černá, etnografka.

K vidění bude selská jizba s vánoční výzdobou, vánoční stromky ozdobené v různých stylech, betlémy, tradiční vánoční pokrmy, to vše doplněné o povídání o vánočních tradicích a pověrečných obyčejích.

 


 

Kouzlo Vánoc aneb jak si zkrášlit čas vánoční v Hořicích

Těšit se můžete i na tvořivé dílny, kde si každý můžete vyzkoušet vázání adventních věnců s lektorkou Šárkou Kuhnovou a etnografkou Adélou Černou a malování na vánoční ozdobičky s lektorkou z DUV - vánoční ozdoby ze Dvora Králové nad Labem.

Aktuální informace k výstavě i tvořivým dílnám naleznete zde: https://muzeum.horice.org/kouzlo-vanoc-aneb-jak-si-zkraslit-cas-vanocni/d-1159

Článek k výstavě: https://nasregion.cz/advent-v-mestskem-muzeu-horice-v-podkrkonosi-zahaji-vystava-kouzlo-vanoc-aneb-jak-si-zkraslit-cas-vanocni-240951/