Aktuality

Den za obnovu lesa

14. října 2021 | Aktuality

V sobotu 16. října 2021 se na celkem 13 místech po celé české republice uskuteční akce za obnovu lesa.

A právě jedno z těchto míst naleznete i v Podkrkonoší. V areálu Hájemství u obce Vítězná nedaleko Dvora Králové nad Labem a poblíž přehrady Les Království.

 

Den za obnovu lesa

Jaký je HLAVNÍ PROGRAM?

Sázení stromků, měření kmenů a stojících stromů, aktivní ukázka práce s koňmi v lese. Vracíme vodu lesu, Vracíme sovy lesu, ochrana lesa (ruční odkorňování dříví) a ochrana proti zvěři (instalace oplocenek a oplůtků). Samozřejmostí je občerstvení a opékání buřtů.

Sázení stromků bude probíhat zhruba 0,5 km od areálu Hájemství, kam se dostanete pěšky s doprovodem pořadatele. Doporučujeme pevnou obuv a pracovní rukavice. Nářadí bude připraveno organizátorem k zapůjčení. Parkování pro osobní auta je omezené. Prosíme, využijte veřejnou autobusovou dopravu s cílovou zastávkou „Vítězná, Hájemství“ (200 m od místa konání).

Jaký je DOPROVODNÝ PROGRAM?

Odznak mladého lesníka - děti si hravou formou prověří dovednosti a znalosti o lese, ukázky lesní techniky, naučná lesnická stezka, houbová poradna
sběr lesních semen ze stojících stromů, dřevosochání, ochutnávka regionálních produktů.

Členové trutnovského mykologického kroužku seznámí návštěvníky s desítkami druhů místních hub a pokusí odpovědět na všechny zvídavé otázky houbařů. V případě zájmu si účastníci akce mohou přinést svou houbu, u které se mykologové pokusí i určit její druh.

Můžete těšit na kompletní kapelu Markazíni, která vás bude těšit svojí hudbou a zahraje i známe písničky jako je Voda, Zalesňovací či Brouka hledej.

Pokud vám tedy není současná situace v českých lesích lhostejná přijďte zasadit sazeničku, posedět u ohně a užít si příjemné odpoledne s celou rodinou či partou přátel.

Další informace: https://www.sazimelesynovegenerace.cz/