Rekonstrukci další silnice v Podkrkonoší připravuje v příštím roce Královéhradecký kraj. V dubnu má začít oprava zhruba kilometrového úseku silnice III. třídy mezi Dvorem Králové nad Labem a Vítěznou. Stávající dlažbu v ulici Nová Tyršova nahradí asfaltový povrch. Kraj chystá vyhlášení výběrového řízení na dodavatele.
V minulých letech kraj opravil většinu příjezdových komunikací do Dvora Králové. V současnosti dokončuje rekonstrukci vozovky v úseku od safari parku do části Nové Lesy v Bílé Třemešné. Příští rok na jaře přijde na řadu „výpadovka“ na Vítěznou.
„Dojde k výměně stávajícího dlážděného krytu vozovky a konstrukce komunikace,“ sdělil mluvčí hejtmanství Dan Lechmann. Město Dvůr Králové se na investici bude podílet stavbou splaškové kanalizace a vodovodu. V letošním roce v ulici Nová Tyršova proběhla rekonstrukce plynovodu.
Kraj připravuje vyhlášení výběrového řízení na dodavatele, oprava by měla stát 69 milionů korun. Práce začnou v dubnu a potrvají do podzimu 2026. Kromě Dvora Králové hejtmanství v příštím roce chystá rekonstrukci komunikace mezi Starostínem a Broumovem za 67 milionů korun nebo opravu silnice II. třídy ve Rtyni v Podkrkonoší za zhruba 47 milionů. Vyhlášení veřejných zakázek odsouhlasili krajští radní.
„Kromě těchto nákladných rekonstrukcí hledáme také levnější možnosti, ať už se jedná o opravy živičného krytu či nyní nově testovanou možnost opravy výtluků pomocí mikrovlnné technologie, které by nám mohly pomoci každoročně opravit větší množství komunikací,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jan Jarolím.
Královéhradecký kraj pro rok 2025 naplánoval investice do dopravních staveb za 1,8 miliardy korun, což je o 300 milionů více než v roce 2024. Celkem se jedná o čtyři desítky dopravních staveb.