Zpravodaj

Do dvorského kina Svět míří festival zimních outdoorových filmů

7. listopadu 2022 | Aktuality , Zpravodaj

 

Jedinou zastávkou 11. ročníku filmového festivalu Snow Film Fest, který se zaměřuje na zimní outdoorové snímky, v Podkrkonoší bude v pátek 11. listopadu kino Svět ve Dvoře Králové nad Labem. Šest filmů diváky zavede do krajiny vysokých hor, ledových řek a nespoutaných zimních scenérií. Promítání začne v 17.30 hodin.

Do dvorského kina Svět míří festival zimních outdoorových filmů

Jediný ze šestice snímků, který diváci ve dvorském kině uvidí, natočili čeští filmaři. Dokument našeho nejúspěšnějšího horolezce posledních let Marka Holečka Pro vrchol až na konec světa vypráví o jeho cestě plachetnicí na Antarktidu, kde s parťákem Mirkem Dubem vylezli na do té doby nepojmenovaný vrchol.

Dobrodružný kanoistický film Bez pádla představí čtyři neohrožené snowboardisty, kteří se během jednoho z nejchladnějších momentů v zaznamenané historii vydávají na 140 kilometrů dlouhou plavbu po řece Columbia.

V dalším vodáckém filmu Ledový tanec na Godafossu se čtyři odvážlivci pokoušejí o první zimní sjezd ledových vodopádů na severu Islandu. Italský snímek Prozíravost ukáže dobrodružství rychlostního horolezce a skialpinisty Benedikta Böhma v nepálském pohoří Dhaulagiri.

Nejnáročnější sjezdy pouze pomocí veřejné dopravy hledá v tyrolských Alpách ve filmu Innsbruck. Powder. People. novozélandský freeridový lyžař Neil Williman.

Snow Film Fest letos navštíví 200 českých a slovenských měst. „Jsme rádi, že si festival vybudoval silnou komunitu a už jedenáct let přináší dobrodružné filmy do všech koutů Česka a Slovenska. Věříme, že v této tradici budeme i letošním ročníkem pokračovat a na chvilku přeneseme naše diváky na jedny z nejdivočejších míst naší planety,“ sdělil manažer festivalu Pavel Pichler.

 

FOTO: Snow Film Fest